واکنش نماینده مسلمان آمریکا به شایعه برکناری

ایلهان عمر در واکنش به شایعه برکناری‌اش از کمیته وزارت خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به دلیلی اظهارات ضد اسرائیل، از تهدید دائمی و نفرت‌پراکنی در سال‌های اخیر علیه او و خانواده‌اش سخن گفته‌است.

به گزارش پایگاه خبری هیل، ایلهان عمر که عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکاست، به اظهارات کوین مک‌کارتی جمهوری‌خواه، رهبر فعلی اقلیت مجلس نمایندگان که او را تهدید کرده در صورت رسیدن به پست ریاست در این مجلس از کار در کمیته‌ها اخراجش می‌کند، واکنش نشان داد.

ایلهان عمر در بیانیه‌ای گفت: از لحظه انتخاب من، حزب جمهوری‌خواه این را مأموریت خود کرده که با استفاده از ترس، بیگانه‌هراسی، اسلام‌هراسی و نژادپرستی مرا در مجلس نمایندگان و از طریق میلیون‌ها دلار تبلیغات کمپین هدف قرار دهد.

او افزود: حال چه “مارجوری تیلور گرین” باشد که در تبلیغات کارزارهای انتخاباتی، تفنگی را به سرم نشانه رفته یا “دونالد ترامپ” که تهدیدم می‌کرد مرا به کشورم بازمی‌گرداند، با علم به اینکه من بیست سال است شهروند مفتخر ایالات متحده شده‌ام، این جریان دائمی نفرت منجر به ارسال صدها تهدید به مرگ و دسیسه‌های جدی علیه من و خانواده‌ام شده است.

کوین مک‌کارتی یکشنبه در برنامه فاکس نیوز بار دیگر گفت که ایلهان عمر و اریک سوآلول و همچنین آدام شف را از کمیته‌هایی که مجلس نمایندگان آمریکا کار می‌کنند، حذف می‌کند.

مک کارتی با اشاره به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفته بود: عمر و اظهارات یهودستیزانه او خیلی پیش رفته است و ما اجازه نخواهیم داد که او در کمیته روابط خارجی باشد.

عمر از دیرباز منتقد رژیم صهیونیستی و اقدامات آن در سرزمین‌های اشغالی فلسطین بوده و در برخی مواقع مورد سرزنش سایر دموکرات‌های مجلس نمایندگان هم قرار گرفته است.

جمهوری‌خواهان آمریکایی در ژانویه آتی کنگره مجلس نمایندگان آمریکا را به دست می‌گیرند و درباره ریاست مک‌کارتی هم رای‌گیری می‌شود. هفته گذشته تعدادی به او برای نامزدی رای دادند اما فعلا ۳۱ جمهوری‌خواه هم مخالف ریاست او هستند. مک‌کارتی ژانویه باید ۲۱۸ رای برای کسب ریاست به دست آورد. این بدان معناست که فقط رای مخالف تعداد انگشت‌شماری از جمهوری‌خواهان قابل مدیریت است.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.