تعویق سفر پاپ به روسیه و اوکراین به دلیل مشکل جسمانی

پاپ فرانسیس اعلام کرد به دلیل مشکل زانویش نخواهد توانست تا بعد از برگزاری یک گردهمایی رهبران مذهبی در تاریخ ۱۳-۱۵ سپتامبر در قزاقستان به مسکو و کی‌یف سفر کند.

خبرگزاری رویترز، پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در مصاحبه‌ای که با سی ان ان پرتغال انجام داد با پرسش درباره اظهار تمایلش در گذشته برای سفر به روسیه و اوکراین بعد از سفر اخیرش به کانادا با هدف حمایت از گفتگو برای پایان دادن به خصومت‌ها میان این دو کشور مواجه شد.

فرانسیس خاطرنشان کرد: حالا من نمی‌توانم این سفر را انجام دهم زیرا بعد از سفرم به کانادا کمی درمان زانویم به مشکل برخورد و پزشک من برایم انجام این سفر را منع کرده و گفت “قبل از قزاقستان تو نمیتوانی سفر کنی”.

او خاطر نشان کرد: “اما من ارتباطم از طریق تلفن را حفظ کرده‌ام. می‌شود کاری در بین همه ما انجام شود. من وضعیت را با درد و دعا کردنهایم دنبال می‌کنم. اما وضعیت واقعا غم انگیز است.”

وی افزود: من همواره معتقدم ما با داشتن گفتگو پیشرفت می‌کنیم.

رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در مصاحبه‌ای که در ماه ژوئیه انجام داد گفت خواستار سفر به کی یف است اما همچنین می‌خواهد به مسکو هم سفر کند و ترجیحش این است که ابتدا به مسکو برود تا از صلح حمایت کند.

او به رویترز نیز گفته بود که دچار یک “شکستگی کوچک” در زانویش هنگامی که یک گام را اشتباه برداشت شده است.

فرانسیس قرار است برای شرکت در هفتمین کنگره رهبران مذاهب سنتی و جهان به شهر نورسلطان پایتخت قزاقستان سفر کند.

فرانسیس تلویحا روسیه را متهم به “فتح مسلحانه، توسعه طلبی و امپریالیسم” در اوکراین کرده بود. واتیکان اخیرا مجبور شد برای جلب نظراوکراین به خاطر ناخرسندی کی یف از اظهار نظر پاپ فرانسیس درباره داریا دوگینا، دختر استراتژیست متحد پوتین رئیس جمهور روسیه که چندی پیش به دلیل بمبگذاری در خودرویش ترور شد، به ترمیم روابط آسیب دیده اش با اوکراین بپردازد.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.