پاپ فرانسیس: نمی‌توانم دوباره مردم عراق را ناامید کنم

پاپ فرانسیس در حالی بر انجام سفرش تاکید کرد که دستکم ۱۰ راکت صبح روز چهارشنبه به پایگاه عین الاسد عراق یا مناطق نزدیک به آن اصابت کرد. رهبر کاتولیک های جهان در مورد سفرش به عراق گفت: «می خواهم با مردمی که این قدر رنج دیده اند دیدار کنم.»

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان روز چهارشنبه گفت که سفرش به عراق را که قرار است از روز جمعه آغاز شود انجام خواهد داد.

وی گفت که از سفر پاپ ژان پل دوم به عراق در سال ۲۰۰۰ جلوگیری شد و به همین دلیل او نمی تواند برای دومین بار مردم عراق را «ناامید» کند.

رهبر کاتولیک های جهان در سخنانش اشاره ای به تحولات امنیتی ساعات اخیر در عراق نکرد. مدیر امور رسانه های واتیکان روز سه شنبه گفته بود که پاپ فرانسیس احتمالا در جریان سفرش به عراق با خودروی زرهی رفت و آمد خواهد کرد.

سفر پاپ ژان پل دوم به عراق در سال ۲۰۰۰ به دنبال شکست مذاکرات واتیکان با حکومت صدام حسین، رئیس جمهوری وقت عراق لغو شد.

پاپ فرانسیس، ۸۴ ساله قرار است در جریان سفرش از شهر موصل که کنترل آن چند سال پیش به دست گروه داعش افتاده بود بازدید کند. او همچنین در نظر دارد با آیت الله علی سیستانی، ۹۰ ساله از مراجع تقلید شیعیان ملاقات کند.

قرار است ۱۰ هزار مامور وظیفه حفاظت از پاپ را در جریان سفرش به عراق برعهده داشته باشند. تعداد افرادی که در جریان این سفر امکان دیدار با وی را خواهند یافت به دلایل امنیتی و همچنین شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» بسیار محدود خواهد بود.

منبع: یورونیوز

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.