آماری درباره میزان معلومات داعشی‌ها از اسلام

تحقیقات جدید نشان می‌دهند اکثر اعضای داعش از ساده‌ترین و پایه‌ترین اطلاعات درباره اسلام بی‌بهره‌اند.

بر اساس این تحقیقات از میان سه هزار عضوی که به پرسشنامه‌ای درباره احکام پایه اسلام جواب دادند، ۷۰ درصد هیچ دانشی درباره احکام شریعت نداشتند، ۲۴ درصد در سطح متوسط اطلاع داشتند و تنها ۵ درصد توانستند به سوالات مشخصی درباره احکام عینی اسلام پاسخ دهند.
در این گزارش اعلام شده است که اکثر اعضای داعش تقریباً چیزی از اسلام به گوششان نخورده است.
این تحقیق از سوی آسوشیتدپرس صورت گرفته و در آن سه هزار نفر شرکت کننده حضور داشتند. این افراد داعش را الهام‌بخش خود می‌دانند و خواستار پیوستن به داعش هستند. نتایج این تحقیق شگفت‌آور بود. بر خلاف تصور همگان این افراد گرایش دینی ندارند و تقریبا چیزی درباره اصول اولیه اسلام نیز نمی‌دانند.
نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که علاقه غربی‌ها برای پیوستن به داعش ریشه در از خود بیگانگی فرهنگی و تبعیض دارد نه ریشه در دانش عمیق این افراد از اسلام. در نتیجه این تحقیق تصریح شده است که لازم است مردم کشورهای مختلف به جای سرزنش مسلمانان و دین اسلام به نقایص فرهنگی و مشکلات ریشه‌دار جوامع خود بیندیشند.
به گزارش آسوشیتدپرس، مشکلات هویتی به اضافه جهل نسبت به مذهب جوانان را در برابر گروه‌هایی افراطی مثل داعش ضعیف و ضربه‌پذیر کرده است.
در این گزارش آمده است می‌توانیم قدمی فراتر برداریم و ادعا کنیم که جوانانی با این دو مشخصه هدف اصلی عضوگیری داعش هستند. تحقیقات دیگری که در این زمینه انجام شده نشان می‌دهد افرادی که دانش قابل قبولی درباره اسلام و دستورات دینی دارند جذب گروه‌های رادیکال نمی‌شوند.
مطالب مرتبط
منتشرشده: ۱
  1. احمد رسولی

    جزاء کم الله خیراً، علمای عزیز و شریف و سخیف!

    سابق مد بود وقتی یک چیزی یک جایی می نوشتی، منبع هم معرفی می کردی، شما ماشاالله فکر می کنی هر چی گفتی بدون منبع مردم باید باور کنند، خب فرضیه شما قبول، داعشی ها از اسلام سر در نمی آورند. شما تطهیر شدید.

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.