وعده نامزد حزب سبزها در فرانسه برای مقابله با اسلام‌هراسی

نامزد احتمالی حزب سبزها در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات با مسلمانان مانند دیگر شهروندان تعامل خواهد کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از روزنامه القدس العربی، ساندرین روسو، نامزد احتمالی حزب معارض سبزها در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در سال ۲۰۲۲ می‌گوید که در شرایط فعلی حاکم بر جامعه فرانسه صحبت از مسلمانان جز درباره لباس و گرایش دینی آنها ممکن نیست.

روسو که مهمان برنامه شبکه «L’air Libre» بود تأکید کرد: صحبت از مسلمانان و زنان مسلمان در فرانسه جز با پرداختن به لباس شنای محجبه ممکن نیست در حالی که آیا می‌توان گفت که مسلمانان جایی در این جامعه دارند؟.

وی افزود: آیا می‌توانم با زنی محجبه عکس بگیرم، بدون اینکه بگویند «نگاه کن! نامزد ریاست جمهوری با یک زن محجبه عکس گرفته است».

نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه تأکید کرد: در فرانسه نژادپرستی وجود دارد و دیگران مردود هستند؛ اما وقتی به میدان آمدم با این افراد مثل سایر شهروندان فرانسوی تعامل خواهم داشت.

رادیو فرانس انفو نیز به نقل از مقامات دولتی فرانسه گفت که انتخابات ریاست جمهوری این کشور در دو نوبت و در روزهای دهم و بیست و چهارم آوریل ۲۰۲۲ (۲۱ فروردین و ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱) برگزار می‌شود و انتظار می‌رود که به طور رسمی زمان برگزاری این انتخابات پس از نشست هفته آتی هیئت دولت فرانسه اعلام شود.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.