انتقاد از سیاستمدار هندی به دلیل توصیه به کاهش جمعیت مسلمانان

اظهارات سیاستمدار هندی مبنی بر اینکه اقلیت مسلمان برای کاهش فقر، خانواده‌های کوچکتری داشته باشند، انتقادهای فروانی را در این کشور برانگیخته‌است.

به گزارش ایکنا به نقل از Sputnik، این اظهارات از سوی رئیس ایالت آسام، هیمانتا بیسوا سارما (Himanta Biswa Sarma) و از اعضای حزب حاکم بهاراتیا جاناتا (BJP) بیان شد. سارما در گفت‌وگویی که روز پنجشنبه با رسانه‌ها داشت از اقلیت مسلمان این ایالت خواست تا برای کاهش فقر، خانواده‌های کوچکتری داشته باشند.

سارما گفت: اگر انفجار جمعیت ادامه یابد، یک روز حتی به زمین معبد کاماخیا دست‌درازی خواهد شد. حتی به خانه من هم دست‌درازی می‌شود.

اظهارات وی در حالی بیان شد که تخلیه قانونی خانه‌‌های ۲۰۰ خانواده، اکثراً مسلمان مهاجر، انتقاد برخی از سیاستمداران مخالف را برانگیخت.

مسلمانان بنگالی‌زبان در مناطق خاصی از آسام توسط دولت ایالتی مهاجر غیرقانونی بنگلادشی تلقی می‌شوند. مسلمانان مهاجر حدود ۳۱ درصد از ۳۰,۲ میلیون نفر جمعیت این ایالت را تشکیل می‌دهند.

اظهارات سارما به سرعت با انتقاد مخالفان روبه‌رو شد. آنها این اقدام را مطابق با “رویکرد ضد اسلامی” حزب حاکم هند بهاراتیا جاناتا می‌دانند.

اسدالدین اویسی، رئیس حزب سیاسی تمام هند مجلس اتحادالاسلامین(AIMIM)، سارما را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

اویسی در توئیتر خود نوشت: این حرف هندوتوا(ایدئولوژی حزب حاکم هند) برای مقصر دانستن فقرا و حاشیه‌نشینان است. دولت شما باید نگران از بین رفتن تناسب جنسیتی به دلیل اعمال وحشیانه سقط جنین انتخابی باشد. پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۳۶ نسبت جنسیت آسام به طور جدی به نفع مردان متمایل خواهد شد.

در سال ۲۰۱۶، حزب BJP در انتخابات ایالتی آسام برای اولین بار به قدرت رسید. از آن زمان به بعد، BJP به طور مداوم نسبت به افزایش جمعیت مسلمانان در این ایالت ابراز نگرانی کرده است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.