واتیکان و الازهر حمله نیس را محکوم کردند

واتیکان و الازهر ضمن محکومیت شدید حمله با سلاح سرد در جنوب شرق فرانسه، بر مخالفت قاطع خود با خشونت و تروریسم تاکید کردند.

به نقل از شبکه خبری «الغد» مصر، دانشگاه الازهر این کشور و «احمد الطیب»، شیخ آن بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) در بیانیه‌ای، حمله چند ساعت پیش با سلاح سرد در نزدیکی کلیسای «نوتردام» در شهر ساحلی «نیس» در جنوب شرق فرانسه که سه کشته و شماری زخمی بر جای گذاشت را به شدت محکوم کردند.

در این بیانیه ضمن تاکید بر لزوم تلاش در راستای مقابله با همه اقدامات خشونت آمیز، افراط گرایی، نفرت و کوته فکری، آمده است: در هر صورت برای آن اقدامات تروریستی نفرت انگیز که با آموزه‌های بامدارای اسلام و همه ادیان آسمانی در تضاد است، هیچ گونه توجیهی وجود ندارد.

دانشگاه الازهر در بیانیه خود ضمن هشدار در قبال تشدید گفتمان خشونت و نفرت، همچنین درخواست کرد که صدای خرد، عقل و تعهد به مسئولیت اجتماعی به ویژه هنگامی که مسئله مربوط به باورها و جان دیگران است، غالب باشد.

در همین حال، «متئو برونی»، سخنگوی واتیکان نیز با صدور بیانیه‌ای، ضمن محکومیت حمله مسلحانه شهر نیس، تاکید کرد که تروریسم و خشونت به هیچ وجه قابل قبول نیستند.

سخنگوی واتیکان در بیانیه خود ضمن تاکید بر این که این یک لحظه درد در زمان سردرگمی است، در اشاره به وقوع حمله در کلیسای نوتردام شهر نیس، آورده است: حمله امروز، در محل مهربانی و آرامش یعنی در خانه خدا، مرگ را کاشت.

برونی با بیان این که پاپ «فرانسیس»، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در جریان حمله قرار گرفته و برای قربانیان آن دعا می‌کند، تاکید کرد که پاپ امیدوار است ملت فرانسه با روشی یکنواخت، با خیر به شر پاسخ دهند.

خبر اصلی را در شبکه الغد ببینید

منبع خبرگزاری شفقنا
مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.