برگزاری کنفرانس و نمایشگاه حج در جده عربستان

وزارت حج و عمره عربستان سعودی اعلام کرد که کنفرانس و نمایشگاه حج ۲۰۲۳ (با نام اکسپو حج) را در اوایل ژانویه سال آینده میلادی(۲۰۲۳) در استان جده برگزار خواهد کرد.

بر اساس بیانیه‌ای که روزنامه عکاظ منتشر کرده است، وزارتخانه حج و عمره عربستان قصد دارد خدمات و راهکارهای نوآورانه را برای تسهیل در مراحل تشرف آسان زائران به حرمین شریفین بررسی کند.

این وزارت گفته‌است که این کنفرانس و نمایشگاه همچنین با هدف بالا بردن کیفیت خدمات ارائه شده به زائران خانه خدا و کمک به غنی‌سازی تجربیات دینی و فرهنگی آنها، به منظور دستیابی به اهداف برنامه‌های چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان سعودی و گرد هم آوردن تصمیم گیرندگان، کارآفرینان، مبتکران و محققین به منظور بررسی مجموعه ای از راه حل ها و گزینه های نوآورانه برای تسهیل در انجام سفر حج و عمره برگزار می‌شود.

بر اساس این بیانیه، کنفرانس ماه آتی حج در جده همچنین شاهد ارائه پیشنهادهایی برای پروژه‌های آتی در زمینه توسعه زیرساخت‌ها، احیای اماکن و بناهای دینی و تاریخی و توسعه راه‌حل‌های فنی است که به ارتقای کیفیت خدمات ارائه‌شده به زائران، غنی‌سازی سفر دینی آنان و تبدیل سفر آنها به یک خاطره فراموش نشدنی خواهد بود.

منبع: ایکنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.