نامزد اسلام‌ستیز انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه

اریک زیمور، روزنامه‌نگار جنجالی فرانسوی و یکی از شخصیت‌های مشهور نژادپرست و اسلام‌ستیز، نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه خواهد شد.

به گزارش ایکنا به نقل از تی ار تی عربی، با توجه به اینکه قصد وی برای نامزد شدن در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری فرانسه آشکار است و وی بارها آن را اعلام کرده است، و تنها ثبت‌نام رسمی وی در انتخابات باقی مانده است، رسانه‌های فرانسوی به شکلی گسترده به این موضوع پرداخته‌اند.

اریک زیمور از افراطی‌ترین چهره‌ها احزاب دست راستی در صحنه رسانه‌ها به طور عمده بر سیاست‌های مهاجرستیز و اسلام‌هراس تأکید دارد و از نگاه قوه قضائیه فرانسه، وی یک نژادپرست است. زیمور پیش‌تر تصریح کرده بود که از نگاه او رژیم نازی بهتر از اسلام است و همچنین از جنایات دوران اشغال فرانسه در الجزایر نیز دفاع می‌کند. او همچنین نویسنده‌ای الهام‌بخش برای تروریسم نژاد سفید در فرانسه محسوب می‌شود.

این روزنامه‌نگار افراطی قصد خود از پیوستن به انتخابات ریاست جمهوری فرانسه را پیشگیری از تبدیل فرانسه به یک دولت اسلامی خوانده است.

زیمور با مطرح کردن این ادعای اغراق‌آمیز که اگر جلو مسلمانان در فرانسه گرفته نشود، در سال ۲۰۵۰ نیمی از فرانسه مسلمان خواهند بود، خود را تنها فردی می‌داند که می‌تواند از این امر جلوگیری کند. او خود را تنها رقیبی معرفی می‌کند که می‌تواند در برابر رهبر راست افراطی فرانسه، مارین لوپن بایستد، چرا که از نظر زیمور همه می‌دانند که لوپن هرگز رئیس‌جمهور فرانسه نخواهد شد.

از طرفی بر اساس نظرسنجی‌ها، او هنوز از لوپن بسیار عقب است، اما نظرسنجی اخیر نشان داد که در صورت شرکت رسمی وی در انتخابات، ۷ درصد فرانسوی‌ها قصد دارند به او رأی دهند. این برآورد بیشتر از آن چیزی است که در ژوئن گذشته تخمین زده شده بود و درصد احتمالی آرای وی را ۵,۵ درصد اعلام کرده بود.

کاندیدایی که نازیسم را ترجیح می‌دهد و از اسلام متنفر است

با این حال چهره گندمگون او، این شک را ایجاد می‌کند که وی تباری مراکشی دارد، این شک تا اندازه زیادی درست است، زیمور در یک خانواده یهودی الجزایری متولد شده که به خصومت شدید و آشکار خود با اسلام و مهاجران مشهور است. وی پیش‌تر تصریح کرده بود که رژیم نازی را بهتر از اسلام می‌داند. زیمور یکی از مروجین نظریه تحول بزرگ است که با ترویج این ایده که مسلمانان در حال توطئه برای تبدیل این کشورها به امارت اسلامی هستند، جوامع اروپایی را علیه اقلیت‌های مسلمان و مهاجر در کشورهای اروپایی تحریک می‌کند.

این سخنان نژادپرستانه بارها منجر به محکومیت وی شده است؛ که آخرین بار در سال ۲۰۲۰، دادگاه پاریس او را به اتهام نفرت‌پراکنی و تبلیغ نژادپرستی به پرداخت ۱۰ هزار یورو جریمه محکوم کرد، چرا که در تلویزیون ادعا کرده بود مسلمانانی که در فرانسه زندگی می‌کنند، تنها جنایتکارانی تروریست نیستند که حملات ۲۰۱۵ را انجام دادند، بلکه استعمار شدگان سابق هستند که اکنون تلاش دارند تا استعمارگر را استعمار کنند.

زیمور پیش‌تر نیز در سال ۲۰۱۴ با همین اتهامات محکوم به پرداخت ۳۰۰۰ یورو جریمه شد، چرا که در یک مصاحبه مطبوعاتی تصریح کرد شاهد بروز هرج‌ومرج در فرانسه هستیم، زیرا به دلیل حضور مسلمانان در فرانسه ما دولتی در درون یک دولت داریم. این اظهارات اگرچه در آن زمان به عنوان سخنان نفرت‌انگیز تلقی می‌شد، اما بعدها با بیانی دیگر در سخنان امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در اکتبر ۲۰۲۰ هنگامی که درباره وجود «انزوا‌گرایی اسلامی» صحبت می‌کرد، تکرار شد.

سخنرانی‌های زیمور الهام‌بخش گروه‌های راست افراطی، به ویژه گروه‌های مسلح است، چرا که طبق تحقیقات قبلی توسط مدیاپارت، متهمان دستگیرشده این گروه‌ها تصریح کرده‌اند که از سخنرانی‌ها و شعارهای وی الهام گرفته‌اند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.