دیده‌بان حقوق بشر اروپا-خاورمیانه عدم همکاری اسرائیل با لاهه را محکوم کرد

دیده بان حقوق بشر اروپا_خاورمیانه مخالفت اسرائیل با همکاری با دیوان کیفری بین الملل را محکوم کرد و هدف آن را ممانعت از مجازات ارتش صهیونیستی دانست.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، دیده‌بان حقوق بشر اروپا_خاورمیانه که مقر آن در ژنو است، در بیانیه‌ای اعلام کرد: تصمیم اسرائیل درباره عدم تعامل با دیوان کیفری بین الملل به این دلیل است که اسرائیل می‌داند ارتشش مرتکب نقض‌هایی در حد جنایت‌های جنگی و جنایت‌های ضد بشری شده است. این مسئله بیانگر تلاش اسرائیل برای عدم همکاری با هرگونه تحقیقات بین المللی با هدف ممانعت از مجازات است.

این نهاد از دیوان کیفری بین الملل خواست تحقیقات را آغاز کرده و در برابر فشارهای سیاسی تسلیم نشود یا به طرف‌ها اجازه فرار از مسئولیت را ندهد.

این دیده‌بان بر لزوم ایجاد مکانیزم‌هایی برای تحقق عدالت برای قربانیان نقض‌ها و مجازات عاملان جرایم تأکید کرد و از کشورهای اتحادیه اروپا خواست از تحقیقات دیوان کیفری بین الملل و وکلا، فعالان و شاهدان حمایت کنند.

دیوان کیفری بین الملل ماه میلادی گذشته در نامه‌ای کاملا دامنه تحقیقات درباره وضعیت فلسطین را توضیح و یک ماه برای پاسخگویی به این نامه به رژیم صهیونیستی مهلت داد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.