خشم اردوغان علیه همجنس‌گرایان ترکیه

در حالی که همجنس‌گرایی در ترکیه جرم تلقی نمی‌شود رجب طیب اردوغان برای چندمین بار در سخنرانی‌های خود به همجنس‌گرایان تاخت.

رئیس جمهوری ترکیه بار دیگر با حمله دگرباشان جنسی این افراد را «ویرانگر و تخریب کننده» جامعه ترکیه خواند و تاکید کرد که هیچ کدام از جوانان حزب عدالت و توسعه به این گرایش ها علاقه ای ندارند.

اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه امروز دوشنبه یک فوریه (۱۳ بهمن) گفت: « ما به سمت آینده در حرکتیم، نه ‌آینده جوان دگرباشان. بلکه به سمتی از تاریخ می رویم که جوانان وطن، تاریخ پرافتخار ترکیه را زنده نگاه می دارند.»

اردوغان در جمع مقامات ارشد و جوانان عضو حزب عدالت و توسعه در آنکارا پایتخت ترکیه سخنرانی می کرد.

وی خطاب به جوانان حاضر گفت: «شما ارتباطی با دگرباشان که تنها تفکرشان تخریب و ویرانگری جامعه است، ندارید. برخلاف آنها شما کسانی هستید که به قلب های شکسته جلا می دهید.»

سخنان رئیس جمهوری ترکیه فردای بازداشت چهار دانشجوی ترک، هشداری به دگرباشان در این کشور است.

یکشنبه چهار دانشجوی دانشگاه بوغازیچی استانبول به خاطر انتشار عکسی از کعبه در کنار پرچم «رنگین کمانی دگرباشان»، بازداشت شدند. دو نفر از این افراد در خانه خود در بازداشت و تحت کنترل هستند.

در ماه اوت گذشته، رئیس جمهوری ترکیه، با حمله به دگرباشان ترکیه آنها «انحرافیون نفرین شده» خواند.

برخی از بلندپایه‌ترین مقامات مذهبی ترکیه از جمله علی ارباش، یکی از امامان اهل سنت و نزدیک به حکومت، پیش تر همجنس‌گرایی را دلیل «بیماری‌های» عدیده عنوان کرده بود.

منبع: یورونیوز

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.