تولید نخستین کتابخانه دیجیتال شیعه به زبان چینی

برای نخستین‌ بار کتابخانه دیجیتال شیعه به زبان چینی تولید شد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین عسگر آقایی در معرفی نخستین کتابخانه دیجیتال شیعه به زبان چینی عنوان کرد: در این کتابخانه بیش از 35 هزار صفحه درباره اسلام، شیعه، قرآن، احکام شیعه، اعتقادات، اهل بیت (ع)، فرهنگ لغت (چینی به فارسی، فارسی به چینی، عربی به چینی و انگلیسی به چینی)، دوره آموزش زبان چینی به فارسی و فارسی به چینی موجود است.
حجت‌الاسلام و‌المسلمین آقایی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اظهار کرد: بخش مربوط به ایران در این نرم‌افزار شامل موضوعاتی چون مناظر دیدنی ایران، رهبران ایران، شاعران ایرانی، ترجمه مثنوی معنوی، دیوان حافظ، بوستان و گلستان سعدی است.
وی دو زبانه بودن را یکی از قابلیت‌های این نرم‌افزار دانست و افزود: این نرم‌افزار دارای منوی فارسی و چینی است. به‌علت چند‌کاربره بودن این کتابخانه دیجیتال، نقشه ایران به زبان چینی و نقشه مساجد چین هم در آن موجود است.
حجت‌الاسلام و‌المسلمین آقایی در توضیح کارایی فرهنگ لغات موجود در این محصول فرهنگی گفت: فرهنگ لغات چینی به فارسی و فارسی به چینی برای دانشجویان ایرانی و چینی کاربرد فراوانی دارد. همچنین دو زبانه بودن این نرم‌افزار می‌تواند در تبلیغ و معرفی دین اسلام به چینی‌ها مفید باشد.
وی افزود: این نرم‌افزار که برای نخستین‌بار در جهان اسلام تولید شده است، در جشنواره ایده‌های نوین تبلیغی بخش رسانه‌های دیجیتال در سال 90، رتبه دوم را در کشور به‌دست آورد.
 
برای نخستین‌ بار کتابخانه دیجیتال شیعه به زبان چینی تولید شد.

مطالب مرتبط
منتشرشده: 2
  1. اسما

    با سلاممیشه لطف کنین راه نمایی کنین از کجا میشه این نرم افزار رو تهیه کرد؟

  2. سیدمحجمدفکوری

    باسلام نرم افزارجالب است لطفاادرس بدهیدتابنده نیزتهیه کنم باتشکرسیدمحمدفکوری09154769156

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.