مسیحیان در بیت‌المقدس در معرض تهدید مهاجران قرار دارند

رهبران کلیسا ادعا می‌کنند که کشیش‌ها مورد آزار کلامی قرار گرفته‌اند و اموالِ شهر و دیوار‌های باستانی تخریب شده‌اند. مسیحیان در اورشلیم می‌گویند حضورشان در قلب جغرافیایی مذهبی‌شان در معرض تهدید و ارعاب از جانب مهاجران یهودی افراطی قرار گرفته است.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از گاردین، رهبرانِ کلیسا می‌گویند آنها با حملات سه‌جانبه مواجه هستند: جنگی فرسایشی از جانب مهاجران افراطی؛ مطالبات مالیاتی بی‌سابقه از جانب شورای شهر اورشلیم(بیت‌المقدس)؛ و طرحِ پیشنهادی سلب مالکیت کلیسا از زمین.

مسیحیان مذهبی می‌گویند مهاجران در تلاش برای از بین بردن جامعۀ مسیحیان در بیت‌المقدس هستند. نگهبان کلیسا می‌گوید در کوه مقدس صهیون، خارج از دیوارهای شهر قدیمی زمین‌های کلیسا که آن را اغلب «باغ یونانی» می‌نامند به طور منظم تخریب می‌شوند. درخت‌ها ریشه‌کن شده‌اند، زباله ریخته شده است و روی دیوارها نقاشی‌ کشیده‌اند.

عده‌ای می‌گویند یکی از اهداف سلب مالکیت مسیحیان از زمین‌ها و اموال‌شان، افزایش حضور یهودیان در شهر قدیمی اورشلیم است، اما عدۀ دیگری این نظر را رد می‌کنند.

رهبران کلیسا گفته‌اند مالیات باید بر دارایی‌های تجاری همچون هتل‌ها و رستوران‌ها وضع شود نه بر اموالی که شورا روی آن دست گذاشته است این اموال امکانات آموزشی، بهداشتی و رفاهی را برای مسیحیان و دیگران فراهم می‌کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر فعلی اسرائیل برای رسیدگی به مالیات کلیساها کمیته‌ای تشکیل داده است و به طور موقتی در مقابل طرحی که بر اساس آن اموال و زمین‌های کلیسا از آنها سلب مالکیت می‌شود و به توسعه‌دهندگان خصوصی فروخته می‌شود، ایستادگی کرده است.

سران و رهبران کلیسا خواستار نوعی تعهد رسمی برای حفظ وضع موجود هستند و همچنین تقاضا دارند نوعی سازش برای محافظت و دسترسی به بخش‌های مقدس در بیت‌المقدس برقرار شود تا مسیحیان زندگی و عباداتشان را، با وجود اختلاف‌ها و تقسیم‌بندی‌ها در منطقه، در صلح با دیگران انجام بدهند. پاپ فرانسیس و دیگر رهبران مسیحی نیز خواستار احترام به وضع موجود شده‌اند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.