بازسازی صحنۀ تولد حضرت عیسی در کلیسایی در ایتالیا با برقعی بر چهرۀ حضرت مریم

یک کشیش ایتالیایی به نام فرانکو کوربو صحنۀ تولد حضرت عیسی را در حالی بازسازی کرده است که حضرت مریم را با برقع و حجاب به تصویر کشیده است.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از اکسپرس، اقدام این کشیش در به تصویر کشیدن مریم مقدس با برقه و حجاب، موجب برانگیخته شدن خشم اهالی محل شده است، چراکه می‌توان گفت تفسیری اسلامی از تولّد این پیامبر الهی ارائه داده است.

در این تصویرگری که در کلیسای «سنت آنه» در شهر پوتنزا در باسیلیکاتا صورت گرفته، همۀ افراد از جمله یوسف و چوپان‌ها با البسۀ سنّتی مسلمانان تصویر شده‌اند. علاوه‌براین، صحنۀ تصویرگری از میان به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده است.

بنا گزارش‌های رسانه‌های محلّی، افرادی که محلّات اطراف به این کلیسا می‌آیند می‌گویند که این حرکت برای تحریک خشم آنها صورت گرفته است. اما کشیش کوربو از اقدام خود دفاع می‌کند و می‌گوید مقصودش از انجام این کار رساندن این پیام بوده که باید دیوارهای واقعی یا نمادینی که فیمابین خود ساخته‌ایم و مانع از وحدتمان می‌شود فروریخته شود؛ مثل دیواری که اسرائیل برای محبوس ساختن فلسطینیان در قلمروهای محصورشده‌شان علم کرده است.

وی می‌گوید: "من می‌خواهم به مردم یادآور شوم که دین می‌تواند و لازم است که به ابزاری برای گفتگو تبدیل شود. خودخواهی و خودمحوریِ جامعۀ غربی تمام ادیان و قومیت‌های دیگر را نابود کرده یا به فلاکت کشانده است… اسلام نیز همانند تمامی ادیان دیگر معادل صلح و برادری است."

وی افزود داعش را نباید به دین اسلام نسبت داد و عملکرد تروریست‌ها و عوامل انتحاری نیز ارتباطی با دین ندارد.

آقای کوربو همچنین از کسانی که تصویرسازی او از میلاد مسیح را به باد حمله گرفته بودند انتقاد کرد و گفت: "خیلی‌ها این اقدام را مورد بحث و جدل قرار داده‌اند. اما این اعتراضات صرفاً به خاطر کم‌خردی قشری‌گری آنها است."

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.