انتقاد نماینده آیت‌الله سیستانی از ضعف رسانه‌ای و مدیریتی شیعیان

بوش پنج بار برای حضرت آیت‌الله سیستانی نامه نوشت که این عظمت و قدرت مرجعیت شیعه را نشان می‌دهد و باید از این ظرفیت استفاده کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی، نماینده آیت‌الله‌العظمی سیستانی در ایران امروز در جمع مشاوران امور روحانیت استانداران سراسر کشور، قدرت گرفتن و سر کار آمدن شیعیان در عراق را بی سابقه دانست و گفت: در گذشته شیعیان در رده‌های پایین‌تری بودند.
داماد آیت‌الله سیستانی افزود: خوشبختانه هر روز فرهنگ اهل بیت در حال گسترش در سراسر جهان است و دشمنان اسلام و قرآن نیز در حال مشاهده این وضعیت هستند؛ از این‌رو تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به کار می‌برند. نماینده حضرت آیت‌الله سیستانی در ایران، ایجاد گروه‌های تکفیری و تروریستی همانند القاعده را هدف دشمنان برای ضربه زدن و تخریب فرهنگ اسلام ناب و تشیع عنوان کرد و اظهار داشت: امروز وظیفه روحانیت در مقابله با این تهاجمات و توطئه بسیار مهم است. وی ادامه داد: ما در زمینه مقابله با هجمه دشمنان باید همانند رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید عمل کنیم تا بتوانیم در برابر این توطئه و تلاش دشمنان برای ضربه زدن به اسلام ایستادگی کنیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی فتوای مرجعیت شیعه در عراق برای مقابله و جهاد با داعش را ید غیبی و امدادی الهی خواند و تأکید کرد: حضرت آیت‌الله سیستانی فرمودند «نباید از فتوای من سوء استفاده شود، بلکه باید همه اقوام و ادیان شیعه، سنی، مسیحی و ایزدی به مقابله با تروریست‌ها بپردازند». وی یادآور شد: در حمله داعش به شمال عراق هزار و 700 نفر از جوانان شیعه عراقی به شهادت رسیدند؛ ولی با این وجود رسانه‌های جهان این خبر را مخابره نکردند و گویی حرکتی صورت نگرفته است؛ در حالی که با کشته شدن چند نفر از افراد ادیان دیگر رسانه‌های بین المللی نیز وارد عمل شده و آن را مخابره می‌کنند.
نماینده حضرت آیت‌الله سیستانی در ایران ضعف رسانه‌ای تشیع را یکی از مشکلات خواند و اظهار داشت: رسانه‌های جهانی باید اخبار واقعی را منعکس کرده و منبع اخبار خود را رسانه‌های معاند و مزدور قرار ندهند. وی افزود: در دنیای امروز رسانه حرف نخست را می‌زند؛ خوشبختانه در جمهوری اسلامی ایران فیلم‌های خوبی ساخته می‌شود، ولی برخی از اختلافات عامل ضربه هستند که باید آنها را کنار گذاشت و مذهب مشترک را تبلیغ کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی با بیان این‌که دشمنان در مقابل مرجعیت شیعه درمانده شده‌اند، یادآور شد: بوش پنج بار برای حضرت آیت‌الله سیستانی نامه نوشت که این عظمت و قدرت مرجعیت شیعه را نشان می‌دهد و باید از این ظرفیت استفاده کرد. وی ادامه داد: شیعیان از ظرفیت‌های خوبی برخوردار هستند که متأسفانه به سبب عدم مدیریت صحیح نمی‌توان از این منابع بهره کامل برد؛ راه غلبه بر مشکلات کنار گذاشتن درگیری‌ها و اختلافات است.بوش پنج بار برای حضرت آیت‌الله سیستانی نامه نوشت که این عظمت و قدرت مرجعیت شیعه را نشان می‌دهد و باید از این ظرفیت استفاده کرد

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.