بی کفایتی سیاسی دولت،عامل اصلی افزایش اسلام هراسی است

تحلیلگران سیاسی انگلیس بی کفایتی سیاسی دولت را علت اصلی از بین نرفتن اسلام هراسی در این کشور می دانند.

نتایج تحقیقات انجام شده در انگلیس نشان میدهد که حدود نیمی از مساجد و مراکز اسلامی در انگلیس از زمان حادثه 11 سپتامبر در معرض حملات اسلام هراسانه قرار داشته است.
تحلیلگران سیاسی دولت را به خاطر عدم کارآمدی سیاسی برای از بین بردن این گونه رویدادها مقصر می دانند.
پروفسور نیگل کوپسی از دانشگاه «تیسید» و نویسنده این تحقیق در گفتگو با روزنامه «ایندیپندنت» در این باره می گوید:بی شک حملات ضد اسلامی از زمان حادثه قتل سرباز انگلیسی در «وولویچ» به طور بی سابقه ای افزایش کرده و نگرانی ما از این است که این روند ادامه پیدا کند.
تحقیقات انجام شده از سوی ایندیپندنت حاکی از آن است که حدود 60 درصد مساجد و مراکز اسلامی انگلیس پس از حادثه 11 سپتامبر مورد حملات ضد اسلامی قرار گرفته اند.
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «آن اسلام»، در این تحقیقات هشدار داده شده است که حملات اسلام هراسانه در انگلیس نه تنها علیه مساجد افزایش پیدا کرده بلکه حتی در ماه گذشته مسلمانان را در خانه های خودشان نیز هدف قرار داده است.
بر اساس این گزارش از زمان وقوع حادثه وولویچ تا کنون به طور متوسط هر 9 روز یک بار مسلمانان انگلیس در خانه های خود هدف حملات قرار گرفته اند.
موسسه تحقیقاتی «تل ماما» که اخبار مربوط به حملات ضد اسلامی در بریتانیا را رصد می کند در این باره اعلام کرده است که از زمان قتل سرباز انگلیسی در لندن تا کنون 212 حادثه ضد اسلامی در این کشور رخ داده است.
اما نکته قابل توجه این است که حتی مشاوران دولتی عدم توانایی سیاسی دولت را موجب رشد قارچ گونه اسلام هراسی در انگلیس می دانند.
به گفته یکی از این مشاوران که نخواسته نامش فاش شود قبل از حادثه وولویچ نیز اقدام جدی از سوی دولتمردان برای کاستن از اقدامات اسلام هراسانه انجام نشده بود.
سخنگوی مرکز دولت محلی و جوامع بریتانیا در این باره با سرپوش گذاشتن بر همه رویدادهای اسلام هراسانه که در انگلیس اتفاق افتاده ادعا کرده است که اسلام هراسی هیچ جایی در انگلیس ندارد!
خصومت علیه مسلمانان انگلیس که حدود دو میلیون و 700 هزار نفر از کل جمعیت این کشور را تشکیل می دهند به ویژه از زمان حادثه بمب گذاری 7/7 در لندن که به مسلمانان نسبت داده شد به شدت افزایش پیدا کرده است.
 
تحلیلگران سیاسی انگلیس بی کفایتی سیاسی دولت را علت اصلی از بین نرفتن اسلام هراسی در این کشور می دانند. تحلیلگران سیاسی انگلیس:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.