گسترش اسلام‌هراسی در انگلستان

بر اساس گزارش جدید وزارت کشور انگلستان، اسلام‌ستیزی و جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در ماه‌های اخیر گسترش یافته‌است.

به گزارش النعیم نیوز، گزارش جدید وزارت کشور انگلستان حاکی از افزایش ۴۲ درصدی جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در این کشور در ماه‌های اخیر است که افزایش قابل ملاحظه‌ای است.

بر اساس این گزارش، از ماه مارس ۲۰۲۱ تا ماه مارس ۲۰۲۲ میلادی، سه هزار و ۴۵۹ مورد جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان به ثبت رسیده است.

طبق این گزارش، مسلمانان و به ویژه زنان محجبه اولین قربانیان جرایم ناشی از نفرت هستند. این افزایش قابل ملاحظه جرایم ناشی از نفرت، نژادپرستی و تبعیض مذهبی پس از عقب‌نشینی دولت انگلستان از ارائه تعریفی رسمی از اسلام‌هراسی ـ پس از تعللی که از سال ۲۰۱۹ صورت گرفته است ـ رخ داده است.

بر اساس اعلام رسانه‌ها، ارائه تعریفی جامع از اسلام‌هراسی از زمان برکناری مشاوری که توسط بوریس جانسون، نخست‌وزیر سابق به این منظور تعیین شده بود و تعیین فردی دیگر (میشل گوف) به جای او، تغییری نکرده است. ضمن اینکه این مسئول جدید در برابر ارائه هر گونه تعریف رسمی از اسلام‌هراسی ایستاده است و اولین تصمیم او پس از انتصاب در دولت ریشی سوناک، این بود که ایده ارائه تعریفی از اسلام‌هراسی را کنار بگذارید.

وی یکی از چهره‌های برجسته در حزب ‌محافظه‌کار و یکی از مخالفان اصلی با موضوع ارائه تعریف رسمی از اسلام‌هراسی است. او چند هفته پیش در سخنانی گفت قصد دارد اسلام سیاسی را که به منزله یک ویروس است، هدف قرار دهد.

منبع: ایکنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.