دو زن مسلمان در بین قوی‌ترین زنان کانادا

دو زن مسلمان در کانادا جایزه قدرتمند‌ترین زنان این کشور را دریافت کردند.

دو زن مسلمان موفق شدند به دلیل تلاش‌هایی که در جامعه کانادا انجام داده‌اند، جایزه قوی ترین زنان کانادا را دریافت کنند.

«نبیله ایکستابالان» (Nabeela Ixtabalan)،یکی از این زنان مسلمان است که به عنوان ناظر اجرایی در شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای «ولمارت» کانادا کار می‌کند و بر عملکرد بیش از ۴۰۰ فروشگاه در این شهر نظارت دارد.

نبلیه دارای مدرک دوگانه در بازاریابی و مدیریت زنجیره تأمین و توزیع و کارشناسی ارشد در رفتار و طراحی صنعتی و سازمانی است. او در بخش زنانی که برای ایجاد تفاوت در جوامع خود تلاش می‌کنند، مورد تجلیل قرار گرفت.

«آیزا عبید»، (Aiza Abid) یکی دیگر از زنان مسلمانی که موفق به دریافت این جایزه شد نیز مدافع پرشور حقوق کودکان، سفیر جوانان کانادا، دانشجوی کارشناسی ارشد سیاست عمومی و بنیانگذار یک خیریه بین‌المللی است.

آیزا از طریق بنیاد خود به عنوان کارآموز در دفتر منطقه‌ای آسیای شرقی و اقیانوسیه یونیسف و عضو هیئت مشاوران به جوانان کمک می‌کند تا حقوق و آزادی‌های خود را از طریق یادگیری مبتنی بر خدمات، داستان‌سرایی و فعالیت‌های تأثیرگذار اجتماعی درک کنند.

در این بخش، از پنج زن جوان بین ۱۵ تا ۲۹ سال که جوامع خود را از طریق نوآوری، همکاری و شجاعت متحول می‌کنند، تقدیر می‌شود.

مسلمانان به دلیل کارهای عظیم و مشارکت‌های مثبت خود در جنبه‌های مختلف زندگی اجتماعی در کانادا شناخته شده‌اند.

«شبکه اجرایی زنان کانادا» و حامیان مالی آن، سالانه به زنان توانمند در سراسر کانادا که تنوع نیروی کار را ترویج می‌کنند و به رهبران فردا الهام می‌بخشند، جایزه می‌دهد.

منبع: ایکنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.