لغو قانون لزوم همراهی محارم با زنان در حج عمره

عربستان سعودی در بیانیه‌ای جدید ضمن رفع محدودیت‌های بهداشتی حج، قانون لزوم همراهی محارم با زنان عمره‌گذار را لغو کرد.

توفیق بن فوزان الربیعه، وزیر حج و عمره عربستان در سخنانی در سفارت عربستان در قاهره با اعلام این خبر اعلام کرد که این کشور بر اساس دستور ملک سلمان تمامی محدودیت‌های بهداشتی را برای زائران عمره مصر لغو می‌کند.

وی گفت: هیچ سهمیه و سقفی برای تعداد ویزای عمره برای مسلمانان سراسر جهان وجود ندارد و هر مسلمانی که با هر نوع ویزا به عربستان بیاید می‌تواند عمره را انجام دهد.

خبرگزاری عربستان سعودی هم گزارش داد، وزیر حج این کشور همچنین به تلاش‌های عربستان در زمینه معرفی و استفاده از فناوری‌های مدرن و دیجیتالی کردن خدمات برای کسانی که مایل به زیارت حرمین شریفین هستند، اشاره کرد.

این خدمات شامل استفاده از ربات‌ها برای ارائه برخی خدمات به زائران و همچنین توسعه پلتفرم نسک (Nusk) است که امکانات زیادی را برای بازدیدکنندگان از مسجدالحرام در دسترس قرار می‌دهد.

الربیعه افزود: عربستان سعودی قانون همراهی محارم مرد با زنان عمره‌گذار را لغو کرده است. همچنین امکان رزرو جواز عمره از طریق این پلتفرم در مدت زمان کوتاهی وجود دارد و پس از آن طی ۲۴ ساعت می‌توان ویزا را دریافت کرد.

وی از تحولات سریع حرمین و سایر اماکن عبادی در زمینه زیرساخت‌ها و ساماندهی برای استقبال از افزایش مورد انتظار زائران و حجاج خبر داد.

منبع: ایکنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.