تاکید اتحادیه اروپا بر حمایت از انتخابات فلسطین

سون کوهن فون بورگسدورف (Sven Kuhn von Burgsdorf)، نماینده اتحادیه اروپا در امور فلسطین تأکید کرد که این اتحادیه از انتخابات آینده فلسطین حمایت می‌کند.

بورگسدروف در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقابل مقر کمیته مرکزی انتخابات در رام الله گفت: با توجه به محدودیت‌های موجود برای افراد غیر مقیم به دلیل همه‌گیری کرونا، وزارت امور خارجه اروپا یک درخواست رسمی به تل آویو برای ورود تیم ناظر اتحادیه اروپا  ارسال کرده است اما هنوز پاسخی دریافت نشده است.

او همچنین هشدار داد: این تأخیر ممکن است به میزان قابل توجهی در گزینه‌های اتحادیه اروپا برای نظارت بر انتخابات فلسطین تأثیر منفی بگذارد.

به گفته بورگسدورف،  اتحادیه اروپا در سالهای اخیر به منظور آماده سازی شرایط برگزاری انتخابات معتبر، فراگیر و شفاف برای همه فلسطینیان، به حمایت و تأمین مالی کمسیون مرکزی انتخابات ادامه داده و این اتحادیه برای همکاری با مقامات مربوطه برای حمایت از روند انتخابات آمادگی دارد.

بورگسدورف درباره ادعاهای  مقامات صهیونیستی مبنی بر اینکه به اتحادیه اروپا اطلاع داده‌اند که اجازه نمی‌دهند انتخابات در قدس شرقی برگزار شود، گفت: موضع اصولی در مورد قدس شرقی همچنان که در بیانیه سخنگوی اتحادیه اروپا گفته شده  این است که اتحادیه اروپا از مقامات تل آویو خواستار تسهیل برگزاری انتخابات در تمام مناطق سرزمین فلسطین است.

پیش‌تر رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرده بود که انتخابات پارلمانی در تاریخ ۲۲ ماه مه ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی ۳۱ جولای (۹ مرداد ۱۴۰۰) و شورای ملی ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار خواهد شد.

منبع: ایکنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.