همایش «جایگاه ایران و ترکیه در فرهنگ و تمدن اسلامی» برگزار می‌شود

هشتمین همایش روابط فرهنگی ایران و ترکیه با عنوان «جایگاه ایران و ترکیه در فرهنگ و تمدن اسلامی» بهمن ماه سال جاری در دانشگاه اولوداغ شهر بورسای ترکیه برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، این همایش به مناسبت سال فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه به همت مرکز مطالعات فرهنگی ـ‌ بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنی فرهنگی کشورمان در آنکارا و همکاری بنیاد تاریخ ترک، 24 و 25 بهمن سال جاری در ترکیه برگزار می‌شود.

 

نقش اسلام در مدرن کردن جوامع ایران و ترکیه، مقایسه بین انقلاب مشروطه در ایران و دوره تنظیمات در ترکیه، موقعیت سیاسی ایران و ترکیه در تمدن اسلامی، نقش و جایگاه گروه‌های مرجع در احیای تمدن اسلامی، بررسی جایگاه ایران و ترکیه در رویارویی با پدیده استعمار، امیریالیسم و مدرنیته، نقش سازمان‌های مردم نهاد ایران و ترکیه در فرهنگ و تمدن اسلامی، جایگاه معماری اسلامی ایران و ترکیه در فرهنگ و تمدن اسلامی، مهاجرت و مهاجرین ایران و ترکیه در فرهنگ و تمدن اسلامی، موانع هم‌گرایی ارتباطات فرهنگی ایران و ترکیه، چگونگی احیا و ترویج اندیشه امت واحده در جهان اسلام و نقش ایران و ترکیه در تحقق آن از جمله محورهای این همایش به شمار می‌رود.

 

علاقه‌مندان به شرکت در این همایش می‌توانند چکیده مقالات خود را تا آخر مهرماه به نشانی الکترونیک دبیرخانه همایش iranturkeyrelations@gmail.com  ارسال کنند و نتیجه بررسی چکیده مقالات تا 15 آبان‌ماه سال جاری اعلام خواهد شد و پس از آن شرکت‌کنندگان تا 15 دی‌ماه فرصت دارند که اصل مقاله را به دبیرخانه ارسال نمایند. 

 

پژوهشگران و دانشجویان علاقه‌مند به شرکت در این همایش برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن 88153309-021 تماس بگیرند.

 
هشتمین همایش روابط فرهنگی ایران و ترکیه با عنوان «جایگاه ایران و ترکیه در فرهنگ و تمدن اسلامی» بهمن ماه سال جاری در دانشگاه اولوداغ شهر بورسای ترکیه برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.