مکرون: فرانسه کشور آزادی بیان است و اقدام نشریه ابدو در هتک حرمت پیامبر اسلام را محکوم نمی‌کنم

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفت: من اقدام مجله طنز شارلی ابدو برای چاپ کاریکاتور توهین آمیز از پیامبر اسلام را محکوم نمی‌کنم.

به نقل از رویترز، رئیس جمهور فرانسه عنوان کرد که وی محل تصمیم گیری درباره تصمیم مجله طنز شارلی ابدو برای چاپ این کاریکاتورها نیست و می‌گوید در فرانسه آزادی بیان وجود دارد.

وی که در سفر لبنان این سخنان را عنوان کرد در عین حال توضیح داد: البته این وظیفه شهروندان فرانسوی است که تمدن و احترام به یکدیگر را نشان دهند و از انتشار نفرت جلوگیری کنند.

گفتنی است، شریه فکاهی شارلی ابدو که در سال ۲۰۱۴ کاریکاتورهای توهین‌آمیز با موضوع پیامبر گرامی اسلام را منتشر کرده بود، در ژانویه سال بعد هدف حمله اعضای داعش قرار گرفت.

در این حمله چند کاریکاتوریست این نشریه کشته شدند. حالا و با شروع دادگاه برخی از تروریست‌هایی که در حمله به ساختمان شارلی ابدو حضور داشتند، این نشریه اعلام کرده از پای نخواهد نشست و باز هم کارتون‌های توهین‌آمیز به ساحت پیامبر اسلام را بازنشر خواهد کرد.

منبع خبرگزاری شفقنا
مطالب مرتبط
منتشرشده: ۱
  1. شهاب

    چیزی که متوجه نمیشن اینه که توهین و تمسخر کلا از ضعف میاد و همینطور قتل ( اشاره به عمل داعش )… نقد و گفت و گوی سازنده در کار نیست. فقط برچسب زدن است. این آزادی نیست. حالا هرکه هرچه می خواهد بگوید.

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.