چرا رئیس مجلس خبرگان به روحانی تبریک مشروط گفت؟

اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری ایران با سخنرانی آیت الله مهدوی‌کنی، رئیس مجلس خبرگان، در حالی افتتاح شد که دکتر حسن روحانی، با ردای ریاست جمهوری بر تن، در آن حضور یافته بود.

به گزارش دین آنلاین، دکتر روحانی وقتی پا به مجلس خبرگان گذاشت که رئیس مجلس سخنرانی اش را آغاز کرده بود و از این رو، آیت الله مهدوی کنی در حالی که حسن روحانی رفته بود تا در نزد آیت الله هاشمی رفسنجانی بنشیند بخشی از سخنانش را که پیش تر برای حضار گفته بود از سر گرفت.

وی در این سخنان، به رئیس جمهور گفت: "ممکن است ما به ایشان [حسن روحانی] رای نداده باشیم، ولی ایشان رئیس جمهور همه هستند. البته همان‌طور که رهبری و امام در مراسم تنفیذ می‌گویند ما به صورت مطلق تنفیذ نمی‌کنیم، تبریک و تقاضای ما نیز مشروط است و در واقع به شرط و شروطی است."

رئیس مجلس خبرگان گفت: "در حال حاضر در کشور مشکلات فراوانی وجود دارد و کسی که این مسئولیت [ریاست جمهوری] را می‌پذیرد این مشکلات را باید تحمل کند و در واقع پذیرفته است که با این مشکلات دست و پنجه نرم کند، البته خداوند وعده داده است که اگر سختی‌ها را تحمل کنیم موفقیت نیز همراه ما خواهد بود."

آقای مهدوی‌کنی گفت که "مردمی که در انتخابات شرکت کردند و رای دادند دارای مسائل مادی و معنوی هستند و می‌خواهند این مسائل و مشکلات حل شود."

سختگیری آیت الله مهدوی کنی در تبریک گفتن که از امور انشائی است و شرط و شروط نمی پذیرد مورد توجه بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی قرار گرفته است.

البته شنیدن این تبریک مشروط وقتی از آیت الله مهدوی کنی بعید به نظر می رسد که ایشان را همواره در جرگه اعتدالیان معرفی کرده اند.   

گفتنی است دکتر حسن روحانی در این اجلاس سخنران روز دوم است.

به گفته برخی کارسناسان انتظار می رود آقای روحانی در این اجلاس درباره وضعیت سیاسی، بین‌المللی و اقتصادی ایران برای نمایندگان خبرگان سخنرانی کند.

این نشست دو روزه، چهاردهمین اجلاس از دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری است.
اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری ایران با سخنرانی آیت الله مهدوی‌کنی، رئیس مجلس خبرگان، در حالی افتتاح شد که دکتر حسن روحانی، با ردای ریاست جمهوری بر تن، در آن حضور یافته بود.

مطالب مرتبط
منتشرشده: 3
  1. اسماء

    عجب! آقای روحانی منتظر شنیدن تبریک آقایان نبوده

  2. امجد

    خدا به آقای روحانی رحم کند! اون از مجلس شورای اسلامی و این از مجلس خبرگان

  3. امیرعباس

    خب تبریک نگو

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.