کشف حجاب از دانش‌آموز، علت اخراج معلّم مدرسه

مسئولان آموزش و پرورش شهر نیویورک یک معلّم را که حجاب را از سر دانش‌آموز هشت ساله‌ای برداشته بود اخراج کردند. این اتّفاق در روز دوم ماه مه در محلۀ برونکس نیویورک رخ داد.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از هافینگتن پست، به گفتۀ سخنگوی پلیس نیویورک، آقای اوگنتگا ادا، معلّم 31 سالۀ مدرسۀ بنینگتون در روز دوم ماه مه به قصد تنبیهِ یک دانش‌آموز محجّبه، روسری را از سر او کشید و با این کار باعث شد به او آسیب برسد. دانش‌آموز را جهت انجام معاینه به یک مرکز پزشکی بردند و خوشبختانه معاینات نشان داد که آسیب جدّی‌ای به او وارد نشده است.

پس از این اتّفاق، «نیویورک دیلی نیوز» با دختربچه و خانواده‌اش گفتگویی ترتیب داد. پدر دانش‌آموز، آقای محمد الذکری گفت: "اصلاً انتظار نداشتم یک معلّم چنین کاری را با یک بچّه انجام دهد… الان حال دخترم خوب است، اما بچه‌ها به خاطر این برخورد عصبی شده‌اند."

براساس بررسی‌ای که «نیویورک دیلی نیوز» دربارۀ این مرافعه انجام داده، آقای ادا به خاطر این سوءرفتار خود بازداشت نشده است. سخنگوی شعبۀ آموزش و پرورش شهر نیویورک در پاسخ به هافینگتون‌پست اظهار داشت که این معلّم از مدرسه و از شغل معلّمی برکنار شده است.

این اتّفاق جدیدترین سانحۀ مرتبط با اسلام‌هراسی در آمریکا بوده است. در ماه‌های اخیر شاهد افزایش موج خشونت‌ها نسبت به مسلمانان آمریکا بوده‌ایم. «شورای روابط اسلام و آمریکا» در سال 2016 بالغ بر دو هزار سانحۀ مرتبط با اسلام‌هراسی به ثبت رسانده است که این رقم به نسبت سال 2015، 57% افزایش داشته است.

علاوه بر این، بنا به گزارش «مرکز حقوقی مبارزه با فقر در جنوب آمریکا»، دانش‌آموزان مسلمان بیش از پیش در معرض زورگویی‌ها و آزار و اذیت‌های دیگران واقع می‌شوند. در بعضی از موارد نیز معلّمان نسبت به دانش‌آموزان مسلمان تبعیض قائل می‌شوند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.