کلیسای انگلستان: اجازه ندهید والدین فرزندان خود را از کلاس‌های تعلیمات دینی خارج سازند

شاید امروز در ایران برخی این تصور سنتی را داشته باشند که اسلام‌هراسی در غرب همیشه به روحانیان و کلیساها و نهادهای دینی و مذهبی آنجا منتهی می‌شود. این در حالی است که در سالیان گذشته با افزایش حملات تروریستی و رواج موج اسلام‌هراسی همواره این نهادهای دینی بوده‌اند که به‌گونه‌ای کوشش داشته‌اند واقعیت را به مردم معرفی کنند، چنانکه درخبرها آمده است: کلیسای انگلستان هشدار داده نباید اجازه دهیم پدر و مادرها فرزندان خود را از کلاس تعلیمات دینی خارج سازند تا مبادا چیزی دربارۀ دین اسلام یاد بگیرند.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از تلگراف،آقای درک هولووی، رئیس کلیسای انگلیس در حوزۀ تعلیمات دینی اظهار داشت کسانی که دارای اعتقادات مذهبی بنیادگرایانه هستند، از قوانینی که به آنها حقّ بیرون آوردن فرزندانشان از کلاس‌های دینی را می‌دهد سوءاستفاده می‌کنند تا اجازه ندهند کودکان با دین اسلام آشنا شوند. اما چنین اقداماتی پیامدهای خطرناکی به دنبال دارد.

او گفته است: ممکن است این حق توسّط اشخاصی که می‌خواهند نفرت دینی را در جامعه برانگیزند، مورد سوءاستفاده قرار بگیرد.

وی در ادامه افزوده است: کودکان باید با ادیان و جهان‌بینی‌های مختلف آشنا شوند تا بدانند که چگونه باید با افرادی که دارای پیشینه‌ها و اعتقادات گوناگون هستند ارتباط برقرار کنند. وجود تعلیمات دینی در کنار دروس دیگر، مانع از شکل‌گیری افراطی‌گری می‌شود و به ایجاد روابط اجتماعی بهتر کمک می‌کند.

مسئولان کلیسا بر این باورند که حقّ بیرون آوردن فرزندان از کلاس‌های دینی باید لغو گردد.

هولووی بیان داشت که این حق باعث تقویت این تصوّر باطل می‌شود که در کلاس‌های تعلیمات دینی نوعی عبادت گروهی صورت می‌گیرد، حال آنکه در این کلاس‌ها دانش‌آموزان صرفاً با ادیان و اعتقادات مختلف آشنا می‌شوند.
 

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.