پرداخت۱۵۰ هزار یورو به خانوادۀ مسلمان به خاطر مقالۀ کیتی هاپکینز

سال گذشته خانم کیتی هاپکینز در مقاله‌ای برای روزنامۀ «میل آنلاین» خانوادۀ مسلمانی را که مأموران آنها را جزو افراطیان پنداشته و اجازۀ ورود به دیزنی‌لند را به آنها نداده بودند، جزو افراطیان خوانده بود. اما حال با اثبات کذب این ادّعا، این نشریۀ اینترنتی ناگزیر شده برای عذرخواهی از این خانوادۀ بریتانیایی 150هزار یورو غرامت بپردازد.

به گزارش دین‌آنلاین به نقل از گاردین، خانم کیتی هاپکینز در این مقاله که دسامبر سال گذشته به انتشار رسید، نوشته بود مأموران امریکایی که سال گذشته محمد طارق محمود، برادرش محمد زاهد محمود و نه فرزندشان را به اتّهام همدستی با القاعده، از سفر به لس‌آنجلس و دیزنی‌لند منع کرده بودند، کار درستی انجام داده بودند.

هاپکینز در مقالۀ خود این دو برادر را جزو افراطیان و همدستان القاعده معرّفی کرده و نوشته بود دلیلی که این خانواده برای سفر به امریکا ذکر کرده‌اند (یعنی سفر تفریحی به دیزنی‌لند) دروغ است و خوب است که مأمورین به آنها اجازۀ سفر ندادند.

این دو برادر می‌گویند: "بالاخره بعد از این که کلّی دوندگی کردیم، نشریۀ میل آنلاین و خانم هاپکینز به این نتجه رسیدند که ما را با کسان دیگری اشتباه گرفته‌اند و اتّهامات باطل بوده است". حال این نشریه مقالۀ خود را اصلاح کرده و نوشته است: "ما و کیتی هاپکینز از خانوادۀ محمود به خاطر ناراحتی و آبروریزیِ پیش‌آمده عذرخواهی می‌کنیم و غرامت و هزینۀ امور حقوقی آنها را پرداخت می‌کنیم".

هاپکینز قبلاً نیز بارها به خاطر مقالات توهین‌آمیز خود مورد انتقاد قرار گرفته است؛ از جمله مطلبی که در آن پناهجویان را به سوسک تشبیه کرده بود.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.