انصار حزب‌الله: طرفداران اسلام رحمانی عقده‌گشایی کردند

شرق در شماره امروز از بیانیه انصار حزب‌الله در دفاع از سخنان منصور ارضی نوشته و به روایت اختلاف روی داده درباره تعطیلی سینماها در تاسوعا و عاشورا پرداخته است.

انصار حزب‌الله: طرفداران اسلام حداقلی و رحمانی عقده‌گشایی کردند
روزنامه شرق در صفحه 2 به انعکاس بیانیه انصار حزب‌الله در دفاع از سخنان منصور ارضی در گفت‌و‌گو با برنامه «بدون تعارف» بخش خبری «٢٠:٣٠» پرداخته است. ارضی در پاسخ به این پرسش که «می‌گویند انتقادات حاج‌منصور گاهی آن‌قدر شدید است که می‌توان گفت انتقاد نیست، ناسزاست»، گفته بود: «ما سیاست را از آقامون یاد گرفتیم… ولی یه جایی می‌رسد که حضرت می‌گوید یابن‌ الدعیه، خب از امام حسین ایراد بگیرید چرا از من ایراد می‌گیرید؟! یک وقت من یک چیزایی هم می‌گویم، تازه چیزی هم ما نمی‌گوییم، چرا آنها هرچی دلشان می‌خواهد می‌گویند، می‌گویند به ما نباید چیزی بگویید».

در بخشی از این بیانیه آمده است: «مصاحبه حاج منصور ارضی، مداح انقلابی و دل‌سوخته اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام)، با صداوسیما موجب عقده‌گشایی جریان غیر انقلابی و طرفدار اسلام حداقلی (اسلام رحمانی) شد. بی‌تردید تهمت گناه کبیره به ایشان از برداشت غلط، غرض‌ورزانه و لیبرالی جریان غیر انقلابی از اسلام و گرفتن انتقام از مداحان انقلابی است….»
 
انصار حزب‌الله در انتهای این بیانیه، برداشت انحرافی از اتمام حجت سیدالشهدا(ع) در کربلا،‎ برداشت انحرافی از صلح امام حسن(ع)،‎ ارائه طرح اسلام رحمانی،‎ عدم مرزبندی با دشمنان اسلام وعدم اعتقاد به رسالت دینی برای دولت را از جمله دیدگاه‌های کلی لیبرالی در برداشت غلط، انحرافی و مغرضانه از اسلام و نظام اسلامی دانسته است.
 
 
رئیس سازمان سینمایی: تصمیم تعطیلی سینماها در تاسوعا و عاشورا حاکمیتی است
این روزنامه در صفحه 14 گزارشی از اختلاف تازه بین شورای صنفی نمایش و وزارت ارشاد را منتشر ساخته و آورده است: «اکران‌نشدن فیلم‌هایی که محتوای آنها مغایرتی برای نمایش در روزهای تاسوعا و عاشورا نداشت، اما بنا به تصمیم وزارت ارشاد در این دو روز اکران نشدند، موضوع اختلافی است که شورای صنفی نمایش به آن معترض است.»
 
این گزارش از قول همایون اسعدیان، رئیس شورای صنفی نمایش به تعطیلی تمامی سینماها توسط وزارت ارشاد در تاسوعا و عاشورا انتقاد کرده و آورده است: «باید تصمیمات شورا مورد احترام قرار گیرد و اگر دستگاه‌های دیگر نظر دیگری دارند باید قبل از اعلام عمومی، شورا را در جریان تصمیم خود قرار دهند، نه‌آنکه مستقل عمل کنند».
 
 اما حبیب ایل‌بیگی، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، نیز در گفت‌وگو با ایسنا درباره صحبت‌های اخیر همایون اسعدیان درخصوص اعتراض به دخالت دولت در تصمیمات شورای صنفی نمایش گفته است: «ما بعد از اینکه از تصمیم شورا درخصوص بازبودن سینماها در روزهای تاسوعا و عاشورا مطلع شدیم، مخالفتمان را به نماینده‌مان در شورا اعلام کردیم و گفتیم هرچند امسال دستمان از لحاظ تولیدات عاشورایی و دفاع مقدس پُر است، اما همچنان نمایش فیلم در این روزها باید با مشورت در داخل سازمان سینمایی انجام می‌شد و هماهنگی بیشتری صورت می‌گرفت».
 
دراین‌میان حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی، درباره واکنش شورای صنفی نمایش در پی تصمیم دولت برای اکران‌نشدن فیلم‌های مناسبتی در ایام سوگواری امام حسین(ع) توضیح کوتاهی داده و افزوده است: «تصمیم‌گیری برای نمایش داده‌نشدن فیلم‌ها در ایام سوگواری از تصمیمی که شورای صنفی نمایش گرفته بود نیز فراتر است و لازم است که همه ما در کنار هم درباره این مسئله صحبت کنیم البته ما فکر می‌کردیم این تصمیم شورای صنفی برای اکران فیلم‌ها چندان جدی نباشد. باید بگویم که این مسئله به‌وجودآمده مقداری هم حاکمیتی است».
 
 
دیگر عناوین برگزیده «شرق» امروز:
 
فاطمه آلیا: مواضعی که آیت‌الله مصباح دارد، یک اصل اسلامی است و ما چیزی را که حق است باید ارائه دهیم. در بحث انتخابات ریاست‌جمهوری این رتبه تغییر نکرده و ما باید در هر صورت اصلح را معرفی کنیم. باید تلاش کنیم که رأی هم بیاورد.
 
 رحیم‌پورازغدی: انقلابی‌بازی یک مفهوم غلط سیاست‌زدگی است. در دوره‌ای شریعت‌بازی و مقدس‌مآبی باب شد؛ اما باطن نبود، این موضوع در دین یهود رخ داد که بعدها گریبان مسیحیت و اسلام را نیز گرفت. افرادی که سراغ سیاست بدون معنویت رفته‌اند، خراب کرده‌اند.
 
 

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.