فعالیت بهائیان در فضای مجازی در پوشش مهدویت

مدیر گروه بهائیت پژوهشکده باقرالعلوم (ع) با اشاره به حضور فعال بهائیت در فضای مجازی، گفت: از فعالیت‌های بهائیان ایرانی، می توان به حضور منظم در تمام سایت‌های اینترنتی و اعتراض و انتقاد از مطالبی که علیه بهائیت، نوشته شده اشاره کرد که در خلال این کار، با القاء شبهات، خود را از فشار شبهات مطرح شده علیه بهائیت رها می کنند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سیدحسین‌علی موسوی زاده با ارائه توضیحاتی در مورد سایت های بهائیان خاطر نشان کرد: بهائیان با راه اندازی سایت های فارسی به ظاهر شخصی و غیرتشکیلاتی و با اسامی گمراه کننده، در شبکه‌ اینترنت حضوری فعال دارند. حیله‌ دیگری که این فرقه به آن دست زده است، حضور در تالارهای گفتگو و وبلاگ‌های فارسی زبان با اسامی ناشناخته است. متأسفانه، در حال حاضرتعدادی  پایگاه اینترنتی، و انبوهی از سایتها و وبلاگها به زبان فارسی در جهان مشغول به تبلیغ مسلک بهایی است و بعضاً در پوشش عنوان مقدس مهدویت به پخش اطلاعات غلط و وارونه درباره حضرت ولی عصر (عج) مبادرت ورزیده و افراد مختلف به ویژه جوانان تحصیل کرده را که جهت کسب اطلاعات در اینترنت به جستجو می‌پردازند، گمراه می‌سازد.

وی با بیان اینکه حمایت بی‌دریغ رژیم صهیونیستی و آمریکا و انگلستان، امکانات تبلیغی فراوانی را برای این فرقه در اینترنت فراهم آورده است، افزود: امروزه رسانه و فضای مجازی با دارا بودن قابلیت‌های بسیار، ابزاری است، تا صاحبان قدرت در دهکده جهانی به آسانی و بدون پیمودن راه‌های طولانی، افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند و افکار موهوم و مسموم خود را خوراک مردم به ویژه نسل جوان کنند. لذا شناسایی گونه های مختلف رسانه ای و کارکردهای آنها و اطلاع از محتوا، کمیت و کیفیت آنها برای دریافت قوت‌ها و ضعف‌ها و همچنین میزان فعالیت‌ و هجمه آنان و شناخت روش‌ها و شیوه‌های تبلیغی آنان، در ترسیم راهبردی جامع برای مقابله، نقش به سزایی دارد.

این استاد حوزه تأکید کرد: در گستره شبکه های قابل دریافت از طریق ماهواره بسیاری از کشورهای جهان برنامه های شبکه های دولتی و نیمه خصوصی خود را که با امکانات کاملا حرفه ای تولید و پخش می شوند از این طریق نیز در اختیار بینندگان و مخاطبین جهانی قرارداده اند و از طرف دیگر شبکه های خصوصی کوچک هم هر روز به مدد تکنولوژی جدید شکلی جذابتر و حرفه ای تر به خود می گیرند. در همین راستا، فرقه ضاله بهائیت به امر تبلیغات، اهمیت زیادی می دهد و هر سال، میلیون‌ها دلار هزینه کارهای تبلیغاتی می کند.

موسوی زاده در ادامه سخنان خود افزود: برای بهائیان اثر تبلیغات منفی نیز، به اندازه تبلیغات مثبت حائز اهمیت است و از رهگذر همین اعتقاد است که بیت العدل حیفا، افزون بر میلیون ها دلار هزینه برای خرید «فضا» و «وقت» از ماهواره‌های گوناگون و کمک های چشمگیر به تلویزیون های ماهواره ای، طیف وسیعی از تبلیغات خود را شروع کرده و تلاش بسیاری در زمینه تبلیغ بهائیت دارد. بهائیان مرکز اصلی فعالیت اینترنتی خود را به خارج از کشور و به ویژه به کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان، استرالیا و رژیم اسرائیل منتقل کرده اند.

وی اعلام کرد: از فعالیتهای بهائیان ایرانی، می توان به حضور منظم در تمام سایت‌های اینترنتی و اعتراض و انتقاد از مطالبی که علیه بهائیت، نوشته شده اشاره کرد که در خلال این کار، با القاء شبهات، خود را از فشار شبهات مطرح شده علیه بهائیت رها می کنند.تشکیلات بهائی از شبکه‌ اینترنت برای ابلاغ پیام‌های بیت‌العدل، به سائر بهائیان استفاده می کند؛ این تشکیلات با کمک پیروانش ضمن حضور در بخش‌های مختلف اینترنت، ‌گروه‌های گفتگوی اینترنتی ایجاد کرده که هر کدام بنگاهی برای گردهمایی مجازی بهائیان است و اعضای بهائی وابسته به این گروه‌ها، عامل اجرای طرح‌‌ها و دستورهای پنهان و آشکار تشکیلات رهبری بهائیت، مستقر در شهر حیفای رژیم صهیونیستی، هستند. آنها با دعوت اینترنتی از بهائیان برای شرکت در نشست‌هایی در تهران به تبلیغ عقاید این فرقه می‌پردازند تا آنان را به فعالیت و تبلیغ تحریک کنند و حتی از اینترنت برای سازمان‌دهی ضیافات و جلسات تبلیغی خود استفاده می کنند. فعالیتهای ذکر شده نیاز به رصد دقیق از سوی مسئولین مربوطه دارد و باید با همفکری کارشناسان بهائی شناس، یک برنامه دقیق برای مقابله آن در نظر گرفت.

مدیر گروه بهائیت پژوهشکده باقرالعلوم (ع) با اشاره به تأثیر شگرف انیمیشن بر ذهن کودکان، گفت: انیمیشن‌ها همواره از جذاب ترین ساختارهای نمایشی به شمار می روند. با توجه به قابلیت ها، ویژگی ها و اهمیت این نوع برنامه‌ها، هر روز شاهد رشد سریع تولیدات کارتونی به لحاظ کمی و کیفی هستیم. شرکت‌های انیمیشن سازی، تنها برای همان ساعتی که کودکان ما انیمیشن تولیدی آنها را می بیند، برنامه ریزی نمی کنند، بلکه تلاش می‌کنند تا فکر و ذهن کودک را حتی در رختخواب شبانه و بازی های کودکانه اش متوجه رفتار و موضوع مورد نظر خود نمایند. از این روی، می توان گفت نه تنها کودکان معصوم، بلکه والدین هم نمی توانند تصور کنند در پی این زیبایی ها و لطافت، ممکن است یک جهان بینی خاص و خارق العاده با اهداف بلند مدت نهفته باشد که می خواهد، فرهنگ و ایدئولو‍ژی خاص خود را به مخاطب القاء کند. در این بین بهائیان نیز از کارکرد بی نظیر انیمیشن ها غافل نبوده و در دور جدید فعالیت های خود برنامه ریزی تبلیغی برای کودکان را در دستور کار قرارداده اند. و طبق اخبار به دست آمده در حال برنامه ریزی تولید انیمیشن برای کودکان با محوریت القای آموزه های فرقه ضاله بهائیت هستند.

وی با اشاره به اهمیت رادیو و تلویزیون در زمینه تبلیغات یادآور شد: بهائیان از نقش مثال زدنی رادیو و تلوزیون غافل نبوده و با راه اندازی مراکز رادیوئی و تلویزیونی متعدد سعی در القاء مفاهیم مورد نظر خود به مخاطب دارند که نمونه هائی از این موارد را ذکر کرده و به اهداف آنها در خلال این برنامه ها اشاره می شود. لازم به ذکر است که اهداف راهبردی این گونه از برنامه ها که به آنها اشاره شده است، برگرفته از ساعت ها تحلیل و بررسی از برنامه های متعددی است که از رسانه های بهائی در حال پخش است.

حجت الاسلام موسوی زاده در مورد برنامه تلویزیونی آئین بهائی گفت: این برنامه در غالب گزارش ها، میز گردها، مصاحبه ها و گفتگوها که معمولا با پژوهشگران و اندیشمندان از جامعه بهائی و یا دوستان جامعه بهائی و افراد  گوناگون که بیشتر در موضوعات صلح و عدالت و بستر رشد و پیشرفت تمدن آینده انسان است، اجرا می شود. هدف از تهیّه و ارائه برنامه‌هاى تلویزیونی آئین بهائی را در چند بخش می توان خلاصه نمود: اول، ارائه اطلاعاتی درباره اصول اعتقادى و باورهاى فرقه بهائیه و طرح مسائلی چون معرفی تعالیم فرقه بهائی، تساوی حقوق زن و مرد، تعلیم و تربیت اجباری، ترک تعصبات و غیره.

وی افزود: دومین هدف، از بین بردن اعتقادات منفی پیروان سایر ادیان درباره فرقه بهائیت در راستای موجه جلوه دادن مسائل اعتقادی بهائی و بهره گیری از عرق ملی گرائی و احساس همبستگی ایرانی، برای تحکیم پایه‌هاى مهر و دوستى میان ایرانیان و بهائیان فارسی زبان سراسر جهان. اما سومین هدف این است که بهائیت را به عنوان یک آئین برحق که به همه ادیان احترام می گذارد ، جلوه دهند و اینطور وانمود می کنند که همه فرستادگان خدا را به عنوان پیامبران بر حق الهى پرستش می کنند که این نوع مواجهه در جهت پیدا کردن جایگاه مورد قبول میان سایر ادیان و مذاهب رایج در ایران است.

حجت الاسلام موسوی زاده در مورد چهارمین هدف گفت: معرفی بهائیان به عنوان افرادی دوستدار جهان و جهانیان بلکه عاشق هر وجب از خاک پاک ایران که به شدت به وطن خویش یعنی ایران دلبسته اند و آن را دوست می دارند و همواره همّشان را در راه اعتلاء و سربلندى آن مرز و بوم به کار می بندند و خود را به عنوان همسایه و همکار و همنشین با فارسی زبانان کل جهان می بینند. همچنین معرفی بهائیان به عنوان افرادی صلح جو و خادم نوع بشر که همواره صداقت، امانت و پاکدامنى را به همراه داشته اند و مبناى اعتقادى شان یگانگی نوع بشر و وحدت ادیان الهى است؛ از دیگر اهداف فرقه ضاله بهائیت است. همچنین ارائه دستوراتی برای چگونگی تربیت فرزندان و زیر سؤال بردن احکام و ارزش‌های اسلامی و طرح ادعای پایمال شدن حقوق بهائیان از اهداف دیگر آنهاست.
مدیر گروه بهائیت پژوهشکده باقرالعلوم (ع) با اشاره به حضور فعال بهائیت در فضای مجازی، گفت: از فعالیت‌های بهائیان ایرانی، می توان به حضور منظم در تمام سایت‌های اینترنتی و اعتراض و انتقاد از مطالبی که علیه بهائیت، نوشته شده اشاره کرد که در خلال این کار، با القاء شبهات، خود را از فشار شبهات مطرح شده علیه بهائیت رها می کنند.مدیر گروه بهائیت پژوهشکده باقرالعلوم (ع) هشدار داد:

مطالب مرتبط
منتشرشده: ۱
  1. احسان

    خدا لعنتشون کنه

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.