رهبر انقلاب: چرا باید تئاتر یا فیلمی تولید شود که تیشه به ریشه ایمان جوانان بزند؟

اعتماد در آخرین روز هفته، مشروح سخنان رهبر انقلاب در دیدار با هیئت دولت را در قالب ۷ سرفصل در زمینه‌های «اقتصاد مقاومتی»، «سیاست خارجی»، «علم و فناوری»، «امنیت»، «فرهنگ»، «برنامه ششم» و «فضای مجازی» منتشر ساخته است.

روزنامه اعتماد که تیتر اصلی و عکس صفحه یک خود را به دیدار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با هیئت دولت اختصاص داده، از قول ایشان نوشته است: «طرفدار فشار واختناق درعرصه فرهنگ نیستم»
 
رهبر انقلاب در آغاز سخن، با اشاره به برخی تلاش‌ها برای تطهیر منافقان روسیاه بیان داشتند: «متاسفانه برخی تلاش دارند تا برای جنایتکارانی که هزاران نفر از مردم عادی تا مسوولان و شخصیت‌های برجسته را به شهادت رساندند، فضای مظلومیت ایجاد و چهره نورانی امام راحل(ره) را خدشه‌دار کنند؛ اما این دست‌های خبیث و مغرض به نتیجه نخواهند رسید و همانند گذشته ناکام خواهند ماند.»
 
ایشان در بخشی از سخنان خود، مساله «فرهنگ» را اولویتی بسیار مهم برای کشور دانسته و گفتند: فرهنگ شامل ادبیات، هنر، سبک زندگی، رفتار و اخلاق اجتماعی است و دستگاه‌های فرهنگی در تمام این بخش‌ها مسوولیت و وظیفه دارند.
 
 رهبر انقلاب افزودند: «بنده طرفدار جزم‌اندیشی، فشار و اختناق در عرصه فرهنگ نیستم، بلکه به آزاداندیشی اعتقاد راسخ دارم؛ اما آزاداندیشی به معنای ولنگاری و اجازه دادن به دشمن برای لطمه زدن نیست. چرا باید تئاتر یا فیلمی تولید شود که تیشه به ریشه ایمان این جوان بزند؟»
 

برخی از نکات اشاره شده توسط رهبر انقلاب بدین شرح است:
 
– عملکرد دستگاه‌های فرهنگی در هر دو سطح «آفندی» و «پدافندی» ضعیف است.
 
– آیا نباید مسوولان فرهنگی، آن کسی را که عمرش را در خدمت به دین و انقلاب اسلامی گذرانده، به فردی که در تمام عمر خود قدمی در راه دین و انقلاب برنداشته و حتی گاهی ضربه نیز زده است، ترجیح بدهند؟

– در فرهنگ باید روحیه آزاداندیشی همراه با برنامه‌ریزی عادلانه وجود داشته باشد و با هدایت و کمک به رویش‌های خوب جلوی ضربات فرهنگی گرفته شود.

– فضای مجازی، دنیایی رو به رشد، بسیار وسیع و غیرقابل توقف است که فرصت‌های بزرگ و در عین حال تهدیدهایی را هم می‌تواند به همراه داشته باشد.
 
– باید در ایجاد شبکه ملی اطلاعات و راه‌اندازی آن تسریع شود.

 

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.