نقدی: همین‌طور پیش برویم ١٠ سال دیگر بیت‌المقدس دست مسلمانان است

شرق در این شماره، پیش بینی سردار نقدی درباره فتح بیت المقدس را منعکس ساخته و از قول یکی از مدیران مطبوعات، وضع موجود در حوزه اخلاق، سینما، تئاتر، کتاب، مطبوعات و موسیقی را بل‌بشو توصیف نموده است.

همین‌طور پیش برویم ١٠ سال دیگر بیت‌المقدس دست مسلمانان است
روزنامه شرق در صفحه 2 به انعکاس سخنان رئیس سازمان بسیج مستضعفین پرداخته و انتخابات مجلس پیش رو را حادثه‌ای تاریخی در تعیین سرنوشت انقلاب دانسته است.
 
او با اشاره به این بیانات رهبری که درگیری اصلی برای جمهوری اسلامی را درگیری بین استکبار و اسلام دانسته اند، می گوید: «با تلویزیون فلسطین مصاحبه می‌کردم و گفتم سال ٢٠١۵ [!] بیت‌المقدس دست مسلمانان خواهد بود، خندید و گفت ما در غزه شیرخشک نداریم چطور ممکن است و این رؤیاپردازی است.
گفتم قبل از انقلاب اسلامی، ایران دست آمریکایی‌ها بود، اما الان چگونه است؟ عراق چندسال پیش در تسخیر آمریکا بود و الان در اختیار شیعیان است؛ لبنان در گذشته در تصاحب اسرائیل بود، اما الان اسرائیلی‌ها را بیرون کرده، غزه مقاومت کرد و آنها را بیرون راند؛ یمن در استعمار آل‌سعود بود اما الان این‌گونه نیست، الان ناوهای اسرائیل در اقیانوس مدیترانه و ناو عربستان در دریای سرخ توسط مسلمانان غرق می‌شوند و… اگر همین‌طور پیش برویم، ١٠ سال آینده بیت‌المقدس دست مسلمانان است.»
 
 
حضرتی:  باید به بلبشو در حوزه اخلاق، سینما، تئاتر، کتاب، مطبوعات و موسیقی پایان داد
روزنامه شرق که مملو از پیام ها، یادداشت ها و تصاویر  تبلیغاتی برای انتخابات هفتم اسفند است، گفتگو با الیاس حضرتی، مدیرمسئول روزنامه اعتماد، محمدعلی وکیلی، مدیرمسئول روزنامه ابتکار و مصطفی کواکبیان، مدیرمسئول روزنامه مردم‌سالاری را در صفحه 6 به چاپ رسانده است.
 
الیاس حضرتی در این گفتگو با اشاره به بل‌بشویی که به عقیده او در حوزه اخلاق، سینما، تئاتر، کتاب، مطبوعات و حتی موسیقی وجود دارد، اصلاح آن را مقدمه ای برای توسعه دانست.
 

او در بیان یکی از برنامه های خود در مجلس گفته است: «بنده در مجلس پیشنهاد انحلال وزارت ارشاد را می‌دهم. نمی‌شود وزارتخانه‌ای مسئولیت داشته باشد، اما اختیار نداشته باشد. یا اختیار داشته باشد، اما بودجه نداشته باشد. نمی‌شود ١۴ درصد بودجه فرهنگی در اختیار وزارت ارشاد باشد و ٨۶ درصد در اختیار دیگر نهادها. اگر چنین است، آن ١۴ درصد را هم به همان نهادها واگذار کنند.»

 
مصطفی کواکبیان نیز با اشاره به ممنوع‌التصویری و ممنوع‌البیانی برخی از شخصیت‌ها؛ آن را فاقد جنبه قانونی دانسته که نه در مجلس مصوبه‌ای وجود دارد، نه در شورای امنیت ملی.
 
او افزوده است: «جای تأسف دارد که آقای دعایی به دلیل چاپ تصویر رئیس‌جمهوری سابق بخواهد احضار شود. این مشکلات باید در مجلس حل شود.»
 
 

دیگر عناوین برگزیده «شرق» امروز:
 
دعوت عبدالله نوری برای حضور مردم در انتخابات: چگونه می‌توان از رد صلاحیت نواده بزرگوار امام‌خمینی «ره» که جمعی برجسته از مراجع و علما بر اجتهاد و شایستگی ایشان برای عضویت در خبرگان گواهی داده‌اند و تألیفات و کرسی تدریس ایشان جایگاه علمی ایشان را روشن می‌سازد، دفاع کرد؟ 

 

شرق در این شماره، پیش بینی سردار نقدی درباره فتح بیت المقدس را منعکس ساخته و از قول یکی از مدیران مطبوعات، وضع موجود در حوزه اخلاق، سینما، تئاتر، کتاب، مطبوعات و موسیقی را بل‌بشو توصیف نموده است.مرور مطبوعات/ ‌‌سه‌شنبه‌ 4 اسفند/ روزنامه شرق

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.