در کیش هم زنان را به ورزشگاه ها راه نمی‌دهند

اعتماد در شماره امروز، ممانعت از حضور بانوان در ورزشگاهی در کیش را منعکس ساخته و از قول شهرام ناظری، برای عقبگرد و درجازدن موسیقی ابراز تاسف نموده است.

در کیش هم زنان را به ورزشگاه ها راه نمی دهند
این روزنامه در صفحه 15 در گزارشی با عنوان «خانم‌ها در کیش هم نتوانستند به ورزشگاه بروند» به خلف وعده فدراسیون در قبال حضور زنان در تور جهانی والیبال ساحلی پرداخته و نوشته است:
 «درست شده است مثل بازی موش و گربه، فدراسیون والیبال ایران بدو، فدراسیون جهانی بدو و به درستی هم معلوم نیست آخر این دزد و پلیس بازی‌ها به کجا ختم خواهد شد….
 
بعد از لیگ جهانی والیبال که همواره در طول برگزاری‌اش در سالن ١٢ هزار نفری آزادی، ماموران امنیتی برخلاف چراغ سبز فدراسیون ایران به فدراسیون جهانی، مانع حضور زنان در ورزشگاه می‌شدند تا این بحث نیز در کنار سایر موارد در کانون توجهات دیگر کشورها و رسانه‌های خارجی قرار گیرد، این‌بار نیز با اینکه فدراسیون والیبال ایران تعهد داده و به فدراسیون جهانی اعلام کرده بود که مانعی برای حضور زنان در محل برگزاری مسابقات نیست، ماموران امنیتی باز هم مانع ورود خانم‌ها به مکانی که مسابقات تور جهانی والیبال ساحلی تحت عنوان میکاکاپ در آن برگزار می‌شد شدند؛ آن هم در جزیره توریستی و تفریحی کیش. حالا باز بحث ورود زنان در ورزشگاه‌ها در راس اخبار جای گرفته و بازی دزد و پلیس فدراسیون ایران و جهانی از سر گرفته شده است.

شاهدان عینی می‌گویند این‌بار نیز ماموران امنیتی مانع ورود زنان به محل برگزاری مسابقات والیبال شده‌اند؛ رقابت‌هایی که در سواحل جزیره کیش با حضور ۵۶ تیم از ٢۴ کشور دنیا در حال برگزاری است….

یکی از این زنان می‌گوید: «جلوی استادیوم یک مامور ایستاده بود و به ما گفت ورود ممنوع است. یک کافی شاپ آن نزدیکی بود، زن‌ها رفته بودند روی پشت بام آنجا و داشتند با فاصله بازی را تماشا می‌کردند.»
 
 
 
شهرام ناظری: مشکلات و تحولات اجتماعی گریبانگیر موسیقی شده است
اعتماد در صفحه 12 از قول شهرام ناظری در حاشیه کنسرت یک گروه موسیقی در تالار رودکی، عبارت «در آواز ایرانی عقبگرد داشته‌ایم» را برجسته ساخته و از  درجا زدن موسیقی کشور بخاطر برخی مشکلات در سر راه آن ابراز تاسف کرده است.
 

این استاد آواز ایران خاطرنشان ساخته است: «متاسفانه آن تحولی که باید در حوزه آوازی ما اتفاق بیفتد به وجود نیامده و ما نه‌تنها پیشرفت نکرده‌ایم بلکه نسبت به سبک ۵٠ سال پیش هم عقبگرد داشتیم….  موسیقی مقامی و موسیقی سنتی ما دارای ارزش‌های بسیار فراوانی است اما به دلیل برخی از مشکلات و تحولات اجتماعی این روند ارزشمند نتوانسته در مسیر واقعی خود حرکت کند.»
 

اعتماد در شماره امروز، ممانعت از حضور بانوان در ورزشگاهی در کیش را منعکس ساخته و از قول شهرام ناظری، برای عقبگرد و درجازدن موسیقی ابراز تاسف نموده است.مرور مطبوعات/ ‌‌چهار‌شنبه‌ 28 بهمن / روزنامه اعتماد

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.