بازجویی از یک دانش‌آموز به دلیل غلط املایی

پلیس انگلیس یک پسربچه مسلمان 10 ساله را که در کلاس زبان به علت اشکال در املای زبان انگلیسی نوشته بود: “من در یک خانه تروریستی زندگی می‌کنم” مورد بازجویی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری پرس اسوسیشن، یک پسربچه 10 ساله مسلمان انگلیسی در سر کلاس زبان قصد داشت به زبان انگلیسی بنویسد "من در یک خانه تراس دار زندگی می‌کنم"(I live in a terraced house) اما به دلیل مشکل در املای انگلیسی نوشت‌ "من در یک خانه تروریستی زندگی می‌کنم"(I live in a terrorist house). یک روز بعد افسران پلیس انگلیس به ظن ارتباط وی با تروریستها به خانه‌اش آمده و ضمن بازجویی از این پسربچه منزل آنها و لپ تاپشان را بازرسی کردند.
خانواده این پسربچه مسلمان در گفتگو با شبکه بی بی سی گفتند این حادثه که در تاریخ 7 دسامبر رخ داده باعث شوکه شدن آنها شده و از پلیس و مدرسه پسرشان خواهان عذرخواهی شدند.
آنها اظهار کردند: تصور چنین اتفاقی برای یک مرد 30 ساله ممکن است اما نه برای بچه‌ای در این سن. بهتر بود معلم او درباره درک مطلب انگلیسی وی اظهار نگرانی می کرد و نباید یک پسربچه را دچار این وضعیت می کردند. او اکنون از نوشتن به زبان انگلیسی وحشت دارد.
از ماه ژوئیه گذشته تاکنون معلمان انگلیسی طبق دستورالعملی ملزم به گزارش هر گونه مورد مشکوک با رفتار افراط‌گرانه به پلیس این کشور شده‌اند.
این خط مشی ها در قانون موسوم به "قانون امنیت و مبارزه با تروریسم" لحاظ شده که گفته است، مدارس باید نشان دهند از کشیده شدن شاگردانشان به سمت تروریسم جلوگیری می کنند و در این راستا باید سیاست‌های حراستی قدرتمندی را اتخاذ کنند تا کودکانی که در خطر قرار دارند را شناسایی کرده و به طور مناسب در مورد آنها مداخله کنند.

پلیس انگلیس یک پسربچه مسلمان 10 ساله را که در کلاس زبان به علت اشکال در املای زبان انگلیسی نوشته بود: “من در یک خانه تروریستی زندگی می‌کنم” مورد بازجویی قرار داد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.