نمایش هنر نگارگری ایرانی اسلامی در روسیه

نمایشگاه آثار مینیاتور «رضا بدر السماء»، هنرمند ایرانی در حوزه نگارگری ایرانی اسلامی در روسیه برگزار می‌شود.

این نمایشگاه از فردا، ۲۳ آبان، با حمایت بنیاد مطالعات اسلامی روسیه(ابن سینا) و همکاری انستیتو شرق‌شناسی آکادمی علوم روسیه، مرکز ادبیات شرقی کتابخانه دولتی روسیه (‌لنین) و بنیاد «آفاناسی نیکیتین» در مسکو آغاز می‌شود و تا ۲۷ آبان ادامه دارد.

این نمایشگاه به مدت ۵ روز همراه با کارگاه آموزشی برگزار خواهد شد و رضا بدرالسماء، هنرمند و از اساتید برجسته و صاحب نام ایرانی در حوزه نگارگری و مینیاتور که با آثار ایرانی اسلامی شناخته شده است، به نمایش آثار خود در روسیه می‌پردازد.

بنا به اعلام بنیاد مطالعات اسلامی روسیه، فردا دوشنبه ساعت ۱۸ به وقت مسکو افتتاحیه نمایشگاه خواهد بود که با سخنرانی کاظم جلالی، سفیر ایران در مسکو آغاز خواهد شد.

در ادامه «آلیکبر آلیکبروف کلابکوویچ»، مدیر انستیتو شرق‌شناسی آکادمی علوم روسیه و سپس حمید هادوی، مدیر بنیاد ابن سینا سخنرانی خواهند داشت.

محل برگزاری نمایشگاه مسکو، خیابان راژدستونکا شماره ۱۲/۱، انستیتو شرق‌شناسی آکادمی علوم روسیه اعلام شده است و علاقه‌مندان برای شرکت در نمایشگاه و کارگاه آموزشی می‌توانند به این لینک مراجعه و ثبت نام کنند.

همچنین کارگاه آموزشی در روزهای ۱۵ و ۱۶ نوامبر ۲۰۲۲ (سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۴ و ۲۵ آبان ۱۴۰۱) در محل انستیتو شرق‌شناسی با تدریس استاد رضا بدرالسماء برای علاقه‌مندان برگزار خواهد شد.‌

روزهای ۱۷ و ۱۸ نوامبر ۲۰۲۲ (پنجشنبه و جمعه ۲۶ و ۲۷ آبان‌ماه) ادامه کارگاه آموزشی نگارگری و در پایان مراسم اختتامیه نمایشگاه در مرکز ادبیات شرقی کتابخانه دولتی روسیه برگزار خواهد شد.

منبع: ایکنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.