طالبان نگران ورود نفوذی‌ها

رهبر طالبان افغانستان درباره خطر ورود نفوذی‌ها و خائنان به این جنبش که کنترل افغانستان را به دست گرفته‌اند، هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی صباح، ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان افغانستان با اشاره به جدی بودن این تهدید بیانیه‌ای بی‌سابقه را منتشر کرده و از فرماندهان طالبان خواست تا رسته‌های خودشان را مورد بازبینی قرار دهند.

وی در ادامه این بیانیه آورده است: تمامی فرماندهان و مقام‌های ارشد گروه‌های طالبان باید رسته‌های خودشان را مورد بازبینی قرار داده و اگر شاهد یکسری موارد ناشناخته و فعال در داخل رسته‌های خود شدند که علیه دولت طالبان افغانستان فعالیت می‌کنند، باید مراتب را هر چه سریعتر گزارش دهند.

رهبر طالبان افغانستان همچنین در این بیانیه که در چند حساب کاربری توییتری طالبان منتشر شده است، هشدار می‌دهد: هر اشتباهی پیش بیاید، عواقب اعمال دنیا و آخرت بر عهده این فرماندهان است.

در اوت سال جاری میلادی طالبان پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و سقوط دولت اشرف غنی، رئیس جمهوری پیشین این کشور، کابل را به تصرف خود در آورد و با حملاتی از سوی داعش خراسان روبرو شده است.

دو طرف رقبای سرسختی هستند و از انفجارهای انتحاری استفاده می‌کنند. روز سه شنبه در یک تیراندازی و انفجار انتحاری که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، ۱۹ تن از جمله یکی از فرماندهان طالبان کشته شدند.

فرماندهان طالبان همچنین تاکید دارند که می‌توانند ثبات و امنیت را در افغانستان بار دیگر برقرار کنند.

سخنگوی طالبان نیز تاکید دارد که عاملان انتحاری بر اساس قوانین طالبان افغانستان عمل نمی‌کنند و وعده داده است که آنها به زودی مجازات خواهند شد.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.