اتحادیه جهانی علمای مسلمین: اقدامات داعش و القاعده حرام و غیراسلامی است

اتحادیه جهانی علمای مسلمین تاکید کرد که اقدامات داعش و القاعده و سایر گروه های این چنینی به اسلام مربوط نیست و از نظر همه ادیان حرام است.

به گزارش روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی چاپ لندن، اتحادیه مزبور که مقر آن در دوحه پایتخت قطر قرار دارد، بر حرام بودن اقدامات گروه های یاد شده تاکید کرد.

اتحادیه یاد شده خاطرنشان کرد : این گروه ها توسط محافل اطلاعاتی بین المللی و منطقه ای برای خدشه دار کردن چهره اسلام شکل یافته اند.

اتحادیه جهانی علمای مسلمین انفجارهای اخیر افغانستان که داعش مسئولیت آنها را برعهده گرفته را به شدت محکوم کرده و از آنها به عنوان جنایات خرابکارانه خطرناک و حرام در تمامی ادیان آسمانی و قوانین بین المملل نام برد.

این نهاد بین المللی اسلامی از جوانان فریب خورده توسط داعش خواست تا از رویکرد اشتباه خود دست بردارند و توبه کرده و جنایات یاد شده را که در تضاد با شرع مبین اسلام است را مردود بدانند و در خدمت سرزمین و مردمان خود  قرار بگیرند.

اتحادیه با صدور بیانیه ای تاکید کرد: داعش و القاعده و سایر گروه های تروریستی هیچ پیوندی با اسلام ندارد زیرا چگونه ممکن است بتوان مسلمانان را به ناحق به قتل رساند آن هم در کشوری همچون افغانستان که از لوث وجود اشغالگران آمریکایی پاک شده است .

بیانیه مزبور ادامه داد: تمامی ائتلاف های بین المللی شکل گرفته در افغانستان ، عراق ، سوریه ، سومالی و سایر نقاط جهان تحت عنوان مبارزه با تروریسم به بسیاری از مسلمانان ساکن مناطق یاد شده و همچنین اسلام واقعی مبتنی بر عدالت و عزت و محبت و میانه روی آسیب رسانده اند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.