کتاب «اسلام دین جنگ یا صلح» منتشر شد

کتاب «اسلام دین جنگ یا صلح» نوشته مصطفی حسنی به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی، کتاب «اسلام دین جنگ یا صلح» نوشته مصطفی حسنی در ۲۰۰ صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.
اگرچه بر چهره نورانی و بسان آفتاب حضرت محمد (ص) غباری نخواهد نشست، اما یکی از ترفندهای امروزه اسلام ستیزان ساختن چهره‌ای ظالم از مظلوم و بالعکس است، در همین راستا، با تکیه بر گزارش‌های مجعول تاریخی و پر و بال دادن به آن‌ها به تخریب چهره پیامبر (ص) مشغول اند.

مبالغه در تعداد جنگ‌ها القای شبهه‌های فراوان درباره عملکرد حضرت در مقابل دشمنان و برخورد حضرت با اسیران جنگی از نمونه‌های این تخریب است.

نوشتار حاضر با مراجعه به آثار کهن تفسیری و تاریخی، به بیان واقعیت درباره تعداد جنگ ها، دفاعی یا تهاجمی بودن آن‌ها و سیره حضرت در برخورد با اسرا پرداخته و در ضمن شبهات مرتبط با نبردهای نبوی (ص) را به شیوه علمی با بهره‌گیری از گزارش‌های قرآنی تاریخی پاسخ داده است.

این کتاب شامل سه بخش «تبیین بنیان‌های نظری جهاد و صلح در اسلام از منظر قرآن و سیره نبوی»، «واکاوی دفاعی یا ابتدایی بودن جنگ‌های رسول خدا (ص)» و «اخلاق مداری در نبردهای دوره پیامبر (ص)» است.

نویسنده در بخش نخست این نوشتار، ضمن تبیین اجمالی آیات دال بر جهاد، آیات دال بر صلح را نیز مورد بررسی قرار داده و در بخش دوم، با بیان روش برخورد پیامبر اکرم (ص) با مشرکان، رفتار ایشان را با اهل کتاب به بحث گذاشته است.

سومین بخش این اثر نیز شامل مباحثی همچون «ترویج اندیشه آزادی اسرا» و «سیره رفتاری در نبردهای نبوی» است؛ نویسنده در فصل آخر به بیان پاسخ به برخی از شبهات پرداخته و به شبهاتی همچون «شبهه بستن آب در نبرد بدر و خیبر» و «ترور از منظر اسلام» پاسخ داده است.

علاقمندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی www. bustaneketab. com می‌توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره‌مند شوند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.