پاپ فرانسیس طرفین درگیر در قدس را به صلح دعوت کرد

در پی شدت گرفتن درگیری‌ها در بیت‌المقدس، پاپ فرانسیس از وقایع و تنش‌های موجود ابراز نگرانی کرد و خواستار توقف درگیری‌ها بین فلسطینیان و اسرائیلی‌ها شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «پاپ فرانسیس» رهبر مسیحیان کاتولیک جهان طی سخنانی ضمن ابراز نگرانی از درگیری‌های جاری میان نظامیان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان در بیت‌المقدس شرقی، خواستار توقف درگیری‌ها میان طرفین شد.

بر اساس این گزارش، پاپ فرانسیس در نطق خود گفت: ضمن ابراز نگرانی، مشخصاً من در حال پیگیری وقایعی هستم که در بیت‌المقدس در حال رخ دادن هستند. من دعا می‌کنم (بیت‌المقدس) از محلی برای درگیری و تنش‌های خشونت بار به مکان عبادت و صلح بدل شود.

پاپ در ادامه سخنان خود افزود: من از همگان دعوت می‌کنم تا به دنبال یافتن راه‌حلی برای هویت چند مذهبی و چند فرهنگی برای بیت‌المقدس باشند. خشونت، خشونت می‌آورد. درگیری بس است.

لازم به ذکر است جامعه بین المللی نیز ضمن محکوم کردن رفتارهای تنش زای رژیم صهیونیستی در بیت‌المقدس شرقی، خواستار خویشتنداری طرفین و متوقف شدن درگیری میان آنها شده است. در همین حال، اتحادیه عرب نیز از برگزاری جلسه فوری برای رسیدگی به این موضوع در روز دوشنبه خبر داده است. ‌

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.