هشدار الازهر درباره داعش

دیده بان مقابله با رادیکالسم در الازهر نسبت به طرح جدید داعش برای گسترش حملات در ماه رمضان هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از القدس العربی چاپ لندن، دیده بان الازهر در بیانیه‌ای اعلام کرد: در راستای تکمیل پیگیری‌های تحرکات اخیر داعش همزمان با شیوع کرونا در جهان، دیده بان مقابله با رادیکالیسم الازهر این مسأله را دنبال کرد که داعش پیام‌های تحریک آمیزی را برای حامیان خود که موسوم به «گرگ‌های تنها» هستند، فرستاد و در این پیام‌ها آنها را به انجام حملات بیشتر طی ماه رمضان ترغیب کرد.

در این بیانیه آمده است: بر اساس آنچه رصد شده، داعش از گرگ‌های تنها خواسته است تا دست به حملات بیشتر علیه «صلیبی‌ها و مرتدها» بزنند.

طبق این بیانیه، در سایه تکرار این دعوت‌های تحریک آمیز داعش، دیده بان الازهر مجددا نسبت به تلاش داعش و دیگر گروه‌ها برای سوء استفاده از مشغله‌های کشورها به مقابله با کرونا و فرارسیدن ماه رمضان جهت انجام حملات و جبران خسارت‌های پیشین این گروه و جلب نظر حامیانشان مبنی بر اینکه این گروه هنوز پابرجاست و از حملات امنیتی اخیر تاثیر نپذیرفته است، هشدار می‌دهد.

دیده بان الازهر در بیانیه خود از تمامی کشورها خواست تا تدابیر لازم را برای جلوگیری از هرگونه حملات اتخاذ کنند به ویژه که گرگ‌های تنها طی دوره اخیر به ابزاری اصلی برای انجام حملات داعش تبدیل شده‌اند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.