دشمنی با یهودیان بر خلاف ارزش های مسیحیت و تشویق به گفت وگوی ادیان است

پاپ فرانسیس دوم در دیدار با هیاتی از علمای یهودی گفت: دشمنی با یهودیان با ارزش های مسیحیت در تضاد است.

پاپ در دیدار با اعضای انجمن بین المللی گفت وگوی ادیان یهودیت گفت: با توجه به ریشه های مشترک میان دو دین یهود و مسیحیت نمی توان گفت که این دو دین با یکدیگر دشمن هستند اما روابط میان پیروان آن ها در با مرور زمان به تنش کشیده شد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از پایگاه الیوم السابع، در سال 2011 پاپ سابق واتیکان « پاپ بندیکت شانزدهم» در کتاب خود نوشت: « امروز باید نه تنها یهودیان بلکه تمام بشریت را برای خیانتی که در حق حضرت عیسی (ع) مرتکب شده اند و باعث به دار کشیدن ایشان شد، مورد بازخواست قرار داد. عقیده به این که یهودیان در به دار کشیدن حضرت عیسی دست داشته اند در طول قرن های طولانی دلیلی موجه برای کشتار و شکنجه یهودیان توسط مسیحیان شده بود. پاپ در ادامه، واتیکان را به عدم تلاش برای نجات یهودیان از این شکنجه ها در طول جنگ جهانی دوم متهم کرد. در سال 1965 شورای دوم واتیکان مساله گناهنکار بودن همه یهودیان تاریخ در کشتن حضرت مسیح را رد کرد، که البته این مساله با مخالفت گروهی از افراطی های مسیحی رو به رو شد.
« فرانسیس دوم» پاپ واتیکان در دیدار با هیاتی از علمای یهودی گفت: دشمنی با یهودیان با ارزش های مسیحیت در تضاد است.پاپ واتیکان:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.