عفو بین‌الملل درباره خشونت‌ورزی اسرائیلی‌ها هشدار داد

سازمان عفو بین‌الملل در گزارش سالانه خود مربوط به سال ۲۰۲۰ میلادی نوشت که اشغالگران صهیونیست کودکان را شکنجه کرده و رفتارهای بسیار خشونت‌آمیزی علیه فلسطینیان انجام می‌دهند. صدها نفر از فلسطینیان از سوی اشغالگران بازداشت اداری شده‌اند و آزادی رفت و آمد در کرانه باختری و نوار غزه از فلسطینیان گرفته شده است.

براساس گزارش عفو بین الملل اشغالگران صهیونیست در سال ۲۰۲۰ میلادی ۸۴۸ باب منزل مسکونی در قدس شرقی را تخریب کرده و موجب آوارگی ۹۶۶ فلسطینی از منازل خود شدند. این درحالی است که تخریب منازل، به موجب قوانین بین‌المللی ممنوع و شامل مجازات است.

این گزارش با اشاره به اخراج اجباری فلسطینیان از منازل خود در قدس شرقی توسط شهرک‌نشینان صهیونیست افزود: بر اساس تخمین دفتر هماهنگی سازمان ملل متحد پرونده تخلیه ۲۰۰ منزل تشکیل شده است که موجب آوارگی ۸۰۰ کودک و بزرگسال فلسطینی خواهد شد.

براساس این گزارش، رژیم صهیونیستی به تبعیضات ناعادلانه علیه فلسطینیان در مناطق اشغالی (سرزمین‌های سال ۱۹۴۸) در زمینه برنامه‌ریزی، توزیع بودجه، حفظ امنیت و مشارکت سیاسی ادامه داده است.

مرکز حقوق اقلیت عرب در سرزمین‌های اشغالی «عدالت»، اعلام کرده است که بیش از ۶۵ قانون تبعیض‌آمیز علیه فلسطینیان صادر شده است.

در این گزارش آمده است که طبق آمار دفتر هماهنگی سازمان ملل متحد در امور انسانی، نیروهای رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۳۱ فلسطینی از جمله ۹ کودک را در نوار غزه و کرانه باختری به صورت عمدی و غیرقانونی به قتل رسانده است.

همچنین نوار غزه برای سیزدهمین سال متوالی تحت محاصره هوایی و زمینی و دریایی غیرقانونی رژیم صهیونیستی قرار دارد و این محاصره تأثیرات تخریب‌کننده‌ای بر زندگی فلسطینیان داخل نوار غزه برجای گذاشته است.

عفو بین‌الملل در پایان تأکید کرده است که ۴۳۰۰ فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی طی سال گذشته بازداشت شده‌اند که ۳۹۷ مورد از این بازداشت‌ها بازداشت اداری و بدون تفهیم اتهام بوده است.

منبع: ایکنا

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.