«In My Mosque»؛ یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های وبسایت آمازون

کتاب «In My Mosque» که بر اساس تجربیات شخصی نویسنده ترکیه‌ای و با موصوع اسلام‌هراسی در آمریکا نوشته شده، در لیست کتاب‌های پرفروش وبسایت آمازون قرار گرفته است.

به گزارش ایکنا به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، پس از حمله خونبار به دو مسجد در نیوزیلند در سال ۲۰۱۹،  «مونوار اولگون یوکسل»، نویسنده ترکیه‌ای ساکن آمریکا، برای معرفی مساجد و مبارزه با اسلام‌هراسی کتابی به زبان انگلیسی برای کودکان نوشت که این کتاب در لیست پرفروش‌های آنلاین آمازون قرار دارد.

موناور یوکسل در ۱۹۷۵ در حالی که هفت سال بیش‌تر نداشت به همراه خانواده‌اش به ایالات متحده مهاجرت کرد.

یوکسل درباره تجربیاتی که از کودکی در ایالات متحده به دست آورده است و کتاب تصویری خود برای کودکان و ورود آن به لیست «پرفروش‌ترین‌ها» در آمازون صحبت کرد.

یوکسل گفت که خانواده وی به دلیل سرکوب دولت استالین از ازبکستان فرار کردند و در سال ۱۹۵۰ به افغانستان و از آنجا به ترکیه رفتند و در استان آدانا، جایی که وی متولد شد، ساکن شدند.

وی افزود که وقتی کلاس اول دبستان بود با خانواده‌اش به ایالات متحده مهاجرت کرد، سپس تحصیلات خود را در ایالات متحده به پایان رساند و در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه «فوردهام» نیویورک تحصیل کرد و پس از آن تحصیلات تکمیلی را در رشته روابط بین‌الملل و تاریخ آسیای میانه در دانشگاه کلمبیا به اتمام رساند.

یوکسل ادامه داد که خیلی زود متوجه مشکلات کودکان مسلمان در ایالات متحده در رابطه با دین و فرهنگ شد.

او در این باره می‌گوید: «بعد از اینکه مادر شدم، شروع به خواندن کتاب برای فرزندانم کردم و دیدم که کتاب‌های زیادی در مورد اسلام و آداب و رسوم ما برای کودکان وجود ندارد».

این نویسنده گفت که پس از آن شروع به آموزش آنلاین دروس در این زمینه کرده و در برخی کنفرانس‌ها درباره نحوه نوشتن کتاب شرکت کرده است. او اولین کتاب خود را با عنوان «In My Mosque»(در مسجد من) نوشت.

یوکسل گفت که مردم آمریکا به دلیل تعداد اندک مسلمانان در ایالات متحده اطلاعات کافی در مورد اسلام ندارند و رسانه‌ها با اخبار منفی که درباره اسلام منتشر می‌کنند، به اسلام‌هراسی دامن می‌زنند.

وی توضیح داد که حمله خونین به دو مسجد در نیوزیلند در ۲۰۱۹ او را بر آن داشت تا کتاب را بنویسد به طوری که کودکان غیر مسلمان در ایالات متحده می‌توانند در مورد آنچه مسلمانان در مساجد انجام می‌دهند، آگاه شوند.

این نویسنده تصریح کرد: متأسفانه اسلام‌هراسی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. نه تنها در سطح افراد بلکه برخی از نهادهای دولتی و نهادهای رسانه‌ای اطلاعات نادرستی در مورد اسلام ارائه می‌دهند. کلماتی مانند مسجد جامع، اسلام و مسلمان برای برخی افراد در ایالات متحده و کشورهای غربی وحشت‌آفرین شده است.

آشنایی با مساجد در کتاب

یوکسل گفت که او در این کتاب همچنین عبادت و فعالیت‌هایی را که در داخل مسجد انجام می‌شود، توضیح داده و تصاویر نقاشی افرادی از ملیت‌های مختلف و مساجد کشورها و فرهنگ‌های مختلف مانند مسجد سلطان احمد در ترکیه و بی بی هانم در ازبکستان را قرار داده  تا تنوع فرهنگی اسلام را نشان دهد.

وی توضیح داد که این کتاب طی دو ماه آینده در ایالات متحده و انگلیس چاپ و توزیع می‌شود.

نویسنده با بیان اینکه در کتابش تصاویری از مسجد و مرکز فرهنگی وابسته به اوقاف دینی در ایالت مریلند آمریکا را منتشر کرده است، گفت: این مسجد را رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه افتتاح کرده و وقتی به این مسجد می‌روی احساس می‌کنی در استانبول هستی.

پرفروش‌ترین اثر در سایت آمازون

وی توضیح داد که این کتاب در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های کودکان فروشگاه اینترنتی آمازون قرار دارد، اگرچه توزیع کتاب هنوز آغاز نشده است.

وی ابراز خوشحالی کرد که بسیاری ارگان‌ها از جمله ماهنامه آمریکایی «School Library Journal» خواندن این کتاب را توصیه کرده است، زیرا این امر زمینه وجود کتاب در همه کتابخانه‌های مدارس و کتابخانه‌های عمومی ایالات متحده را فراهم می‌کند.

یوکسل اظهار کرد: این کتاب اولین تجربه او در نویسندگی است و آثار دیگری نیز در دست دارد که هنوز نگارش آنها به پایان نرسیده و در تلاش است تا هرچه سریع‌تر آنها را به اتمام برساند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.