دردولت قبل برخی تلاش کردندمردم به روحانیت بدبین شوند

فقط در دولت گذشته عده ای با سیاست های غلط که باعث زحمت مردم در ابعاد داخلی و خارجی شده بود، تلاش می کردند تا مردم نسبت به روحانیت بد بین شوند، ولی با وجود این تلاش های منفی در انتخابات اخیر شاهد رویکرد مثبت مردم نسبت به روحانیت بودیم. نتیجه انتخابات نشان داد که دل مردم با دین است که فطرت الهی در نهاد انسان ها جاودان است.

ایرنا: آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار علما، فضلا، روحانیون و طلاب شیعه و سنی استان کرمانشاه با اشاره به نقش آیت الله العظمی بروجردی در احیا و حفظ حوزه های علمیه در ایران و به خصوص حوزه علمیه قم، اظهارداشت: ایشان نیرومندترین حوزه علمیه شیعه جهان اسلام را در قم تاسیس کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان این که حکومت های اول و دوم پهلوی مخالف افکار دینی و دشمن روحانیون شیعه و سنی بودند، گفت: پهلوی ها پس از ارتحال آیت الله العظمی بروجردی در صدد تضعیف حوزه های علمیه برآمدند و می خواستند مرجعیت عام در ایران نباشد و حوزه های علمیه به صورت ملوک الطوایفی اداره شوند. در یک جلسه خصوصی که خدمت امام (ره)بودیم ؛ ایشان فرمودند که ما مخالف اعلام تسلیت رحلت آیت الله بروجردی به مراجع قم نیستیم ؛ ولی هدف آنها ریشه کنی روحانیت در ایران است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر احترام همیشگی مردم نسبت به روحانیت در جمهوری اسلامی ایران گفت: فقط در دولت گذشته عده ای با سیاست های غلط که باعث زحمت مردم در ابعاد داخلی و خارجی شده بود، تلاش می کردند تا مردم نسبت به روحانیت بد بین شوند، ولی با وجود این تلاش های منفی در انتخابات اخیر شاهد رویکرد مثبت مردم نسبت به روحانیت بودیم. نتیجه انتخابات نشان داد که دل مردم با دین است که فطرت الهی در نهاد انسان ها جاودان است.

وی با تقبیح افراط و تفریط در جوامع اسلامی، به دیدار چند روز پیش خود با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان جنایت های تروریستی در کشورهای اسلامی را ماحصل افراطی های تشیع و تسنن می دانست.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری تجربه های تلخ بروز خوارج در صدر اسلام ، گفت: این گروه حکومت حضرت علی (ع) را که نماد عدل و اعتدال حکومتی در جهان بود، مضمحل کردند و نگذاشتند امام حسن (ع) راه امام را ادامه دهند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اهمیت وحدت در جهان اسلام و انقلاب اسلامی ، فضای همدلی بین پیروان مذاهب را در استان کرمانشاه ستود و گفت: وقتی رهبری از جمعیتی مسلمان با تعبیر برادران اهل حق یاد می کنند، یعنی پیروان همه مذاهب و قومیت ها برادرانه در کنار هم زندگی کنند.

وی به اقدامات وحدت آفرین امام علی (ع) در زمان خلفا اشاره کرد و گفت: مسلمانان راستین شیعه و سنی هیچوقت به صحابه پیامبر(ص) و اهل بیت (ع) اهانت نمی کنند.
فقط در دولت گذشته عده ای با سیاست های غلط که باعث زحمت مردم در ابعاد داخلی و خارجی شده بود، تلاش می کردند تا مردم نسبت به روحانیت بد بین شوند، ولی با وجود این تلاش های منفی در انتخابات اخیر شاهد رویکرد مثبت مردم نسبت به روحانیت بودیم. نتیجه انتخابات نشان داد که دل مردم با دین است که فطرت الهی در نهاد انسان ها جاودان است. آیت الله هاشمی رفسنجانی:

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.