استقبال یونانی‌ها از کتاب مسیح (ع) و مریم (س) در قرآن

توزیع سه کتاب از جمله حضرت مسیح (ع) و حضرت مریم (س) از دیدگاه قرآن از سوی رایزنی فرهنگی ایران در یونان مورد استقبال و توجه شهروندان این کشور قرار گرفت.

به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مهدی نیکخواه قمی، رایزن فرهنگی ایران در آتن با اعلام این خبر اظهار کرد: رایزنی فرهنگی فرهنگی ایران در یونان به منظور همراهی با مردم این کشور در ایام شیوع ویروس کرونا، نسخه دیجیتال کتاب گفتارهای معنوی اثر شهید بزرگوار مرتضی مطهری (ره)، حضرت مسیح (ع) و حضرت مریم (س) از دیدگاه قرآن کریم نوشته محمدعلی شمالی و «عشق در اسلام» نوشته مهناز حیدرپور را برای بیش از ۲۰۰۰ نفر ارسال کرد.

وی افزود: ارسال رایگان فایل الکترونیکی این کتب برای پُرکردن ایام فراغت مخاطبان در دوران قرنطینه موجب شد تا بسیاری در پاسخ به ایمیل دریافتی از این ابتکار عمل تشکر کنند.

نیکخواه قمی بیان کرد: پیش از شروع روزهای قرنطینه و با توجه به تعطیلی کتاب فروشی‌ها در این ایام، صف‌های طولانی برای خرید کتاب در آتن و دیگر شهرهای بزرگ یونان شکل گرفت به گونه‌ای که توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد.

وی در ادامه سخنانش، تأکید کرد: براساس گزارش مراکز تحقیقاتی، بیش از ۴۴ درصد مردم یونان در سال حداقل یک کتاب می‌خوانند و حدود ۱۱ درصد در سال بیش از ۱۰ کتاب مطالعه می‌کنند. بیشترین میزان مطالعه در بین شهرها در آتن با ۵۱ درصد بوده و بیشترین علاقه یونانی‌ها به مطالعه کتاب‌های اساطیری بوده است.

نیکخواه قمی یادآور شد: این کتاب‌ها پیش‌تر توسط رایزنی فرهنگی کشورمان در آتن ترجمه شده و نسخه چاپی آن در کتابخانه‌های سراسری یونان موجود است.

منبع خبرگزاری ایکنا
مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.