ازسوی انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب؛ ترجمه «دانشنامه دین بریل» فردا در قم رونمایی می‌شود

ترجمه «دانشنامه دین بریل» پنج‌شنبه 15 آبان‌ماه در سالن کنفرانس امام موسی صدر دانشگاه ادیان و مذاهب قم و با حضور حجت‌الاسلام سیدابوالحسن نواب رونمایی شد.

ترجمه «دانشنامه دین بریل» که حاصل 10 سال تلاش علمی صد تن از پژوهشگران و مترجمان مطرح در حوزه ادیان و مذاهب است، روز پنج‌شنبه 15 آبان‌ماه 1399 در سالن کنفرانس امام موسی صدر دانشگاه ادیان و مذاهب قم با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابوالحسن نواب رئیس دانشگاه و جمعی از استادان و پژوهشگران رونمایی می‌شود.

«دانشنامه دین بریل» در دو جلد و در 1700 صفحه با سرویراستاری مهدی لکزایی و علیرضا ابراهیم منتشر شده است. «دانشنامه دین بریل» به گفته صاحب نظران بهترین دانشنامه به نگارش درآمده در حوزه دین است که به زبان انگلیسی از سوی انتشارات بریل هلند به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ناشران حوزه علوم انسانی در جهان به چاپ رسیده است.

نشر «دانشنامه دین بریل» از سوی انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب وابسته به معاونت پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب در کنار نشر آثاری هم‌چون ترجمه اثر تعالیم کلیسای کاتولیک که با حضور پاپ در واتیکان رونمایی شد، می‌تواند به عنوان یکی از نمادهای فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه ادیان و مذاهب مطرح شود.

یادآوری می‌شود، در این برنامه، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مهدی فرمانیان معاون پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب، دکتر مهدی لکزایی و دکتر علیرضا ابراهیم سرویراستاران علمی این دانشنامه و جمعی از مدیرانِ ناشران برتر شهر قم نیز حضور خواهند داشت.

منبع خبرگزاری ایبنا
مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.