بازنشر دو کتاب از سیدحسین نصر

انتشارات علمی و فرهنگی دو اثر از سیدحسین نصر را با عناوین «علم و تمدن در اسلام» و «معارف اسلامی در جهان معاصر» را تجدیدچاپ کرد.

باز نشر دو کتاب از سیدحسین نصر ؛ انتشارات علمی و فرهنگی کتاب «علم و تمدن در اسلام» اثر سیدحسین نصر را با ترجمه احمد آرام برای هفتمین نوبت تجدید چاپ کرد.

این کتاب برای نخستین بار و به زبان انگلیسی در سال ۱۳۳۴ و به زبان انگلیسی در ایالات متحده آمریکا منتشر شده و به گفته نویسنده هدف از انتشار آن تولید متنی با موضوع تاریخ علم و تمدن در اسلام بوده و جزئی از پروژه‌ای بزرگ به منظور تدوین کتاب‌هایی بوده که تاریخ علم و تمدن در جهان را برای مخاطب عام مورد کنکاش قرار می‌دهد.

نصر در مقدمه خود در این کتاب عنوان کرده که این اثر نخستین اثری بوده که درباره علم و تمدن در اسلام به زبان‌های اروپایی تدوین شده و در عین حال به دلیل در نظر گرفتن مخاطب عام برای آن از بیان موضوعات بسیار تخصصی در این زمینه در کتاب خودداری شده است.

کتاب در بدو امر به معرفی برخی چهره‌های جهانی علوم اسلامی پرداخته و در ادامه موضوعاتی مانند دستگاه تعلیم و تربیت و سازمان‌های تربیتی، جهانشناسی، فیزیک، ریاضیات، نجوم، طب، کیمیاگری و شیمی و فلسفه را مورد توجه و بررسی تحلیلی قرار داده است.

این کتاب در چاپ تازه خود در ۴۱۲ صفحه با قیمت ۴۵ هزار تومان منتشر شده است.

این ناشر همچنین کتاب «معارف اسلامی در جهان معاصر» اثر سیدحسین نصر را نیز برای ششمین نوبت تجدید چاپ کرده است. این اثر برای نخستین بار در سال ۱۳۴۷ منتشر شده و در برگیرنده مجموعه مقالاتی است که سعی دارد، جوانب گوناگون معارف اسلامی و تلاقی آن با جهان معاصر را مورد واکاوی قرار دهد.

این کتاب در چهار بخش به موضوع اهمیت تحقیق در معارف و حکمت و علوم اسلامی در جهان امروز را تبیین و جوانبی از علوم و فلسفه اسلامی را بازگو کند و در نهایت درباره موضوع تقابل جهان امروز و دین و علوم انسانی بپردازد.

همچنین؛ این کتاب در چاپ تازه خود در ۲۹۵ صفحه و قیمت ۳۰ هزار تومان منتشر شده است.

منبع خبرگزاری ایکنا
مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.