خلع لباس کشیش به‌دلیل مخالفت با محدودیت‌های کرونا

دادگاه روحانیت کلیسای ارتدوکس روسیه کشیشی را که بیماری کرونا را نفی کرده و صومعه‌ای را تحت کنترل در آورده بود خلع لباس کرد.

دادگاه روحانیت کلیسای ارتدوکس روسیه در شهر یکاترینبورگ مرکز استان سوردلوفسک در منطقه اورال روسیه، طی حکمی کشیش سرگئی را که از بستن کلیساها در دوره شیوع کرونا انتقاد کرده بود از پوشیدن لباس روحانیت محروم کرد.

نیکلای مالت رئیس دادگاه روحانیت کلیسای ارتدوکس روسیه در یکاترینبورگ دراین‌باره گفته است: مراحل محاکمه سرگئی به پایان رسیده و براساس حکم وی در نقض ادای سوگند کشیشی مقصر شناخته و خلع لباس شده است.

گفتنی است سرگئی که کشیش و رهبر صومعه زنان در منطقه اورال روسیه بود اوایل اردیبهشت‌ماه، طرفداران بستن کلیساها به خاطر شیوع کرونا در این کشور را نفرین کرد و از مردم خواست با شکستن قرنطینه به خیابان‌ها بیایند.

کشیش سرگئی که رهبر صومعه زنان سردنواورالسک بود روز هشتم اردیبهشت‌ماه در سخنانی که در یوتیوب منتشر کرد، گفت: علت اصلی بستن کلیساها بزدلی و ترس رهبران روسیه است.

وی پیشنهاد کرد کسانی که خواستار خانه‌نشینی و ارتباط با کلیسا و خدا از راه اینترنت هستند به منطقه بیرابیجان (پایتخت منطقه خودمختار یهودیان در خاور روسیه) یا جزایر مارتینیک یا اسپینالونگ این کشور مهاجرت کنند.

به گفته کشیش سرگئی، چنین تصمیمی به پایان شیوع کرونا که (از نظر او) وجود واقعی ندارد کمک می‌کند.

وی تلویحاً مردم را به شورش تشویق کرد و گفت: مردم نباید از پلیس وحشت داشته باشند و باید به خیابان‌ها بیایند چراکه حرکت آزادانه در خیابان‌ها حق آنان است.

این کشیش تندرو روس همچنین مدعی شد که تنها کلیسا است که می‌تواند مردم را از کرونا حفظ کند.

وی از اردیبهشت‌ماه صومعه سردنواورالسک را تحت کنترل گرفته و از اوامر رهبری کلیسای ارتدوکس روسیه هم سرپیچی کرد.

بر اساس اطلاعات ستاد مقابله با کرونا در روسیه، در این کشور ۶۶۷ هزار و ۸۸۳ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده، ۴۳۷ هزار و ۸۹۳ نفر بهبودیافته و ۹ ۸۵۹ تن هم جان‌باخته‌اند.

منبع خبرگزاری شفقنا
مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.