گزارش رسانه امریکایی علیه مسیحی‌ستیزی در چین

فاکس‌نیوز که از رسانه‌های هوادار دولت امریکا به ‌شمار می‌رود در گزارشی فعالیت اعضای حزب کمونیست در چین را زیر ذره‌بین برده و این حکومت را به مسیحی‌ستیزی متهم کرده است. حزب کمونیست چین تازگی در سمیناری مسیحیت را خطری برای کشورشان قلمداد نموده است.

به گزارش دین‌آنلاین، فاکس‌نیوز در گزارشی آورده است: یک نهاد حقوق بشری چینی مدافع آزادی مذهبی و اصل تساوی حقوق پشتیبانی خبر داده است که اداره دولتی رادیوی شهری هبی در استان هنان، برنامه‌ای را با عنوان "زیان بزرگ مسیحیت برای امنیت چین" برای اعضای حزب کمونیست اجرا نموده است.

این نهاد در ادامه گزارش خود آورده است: دولت چین بارها ادیان از جمله مسیحیت را در راستای تلاش‌های خارجی قلمداد نموده که سعی در تخریب حکومتش دارند، هر چند که در این راستا هیچ نوع ادعای مستدلی ندارد. در نتیجه، آنها به تحت فشار قرار دادن پیروان ادیان پرداخته و به صراحت اعضای حزب کمونیست را از انجام اعمال مذهبی منع می‌نمایند.

پروفسور ینگ فوک سانگ، مدیر مدرسه الهیات دانشگاه چینی هنک کنگ می‌گوید که سمینار برگزار شده توسط حزب کمونیست چین نشان دهنده سیاست‌های نظارتی سختگیرانه ایدئولوژی حزبی در شبکه‌های تلفنی و اینترنتی است و او عقیده دارد رئیس جمهور شی جین پینگ تهدید مذهب برای چین را برجسته می‌نماید.

یک مسیحی کاتولیک دیگر به نام پائول نیز در این‌باره گفته است که اداره دولتی که مجری برنامه ذکر شده بوده است دارای ارتباطات کاری با آژانس های امنیتی است.

کریستین پست نیز گزارش داده است که تعداد پیروان مسیحیت در چین از زمان انقلاب فرهنگی دارای رشد محسوسی بوده است و تا سال 2030 به بزرگترین جمعیت مسیحی در جهان تبدیل خواهند شد. اندرو بوید سخنگوی بنیاد خیریه Release International به فاکس نیوز گفته است که حکومت کمونیست چین از آنجا که شاهد هیچ نوع اعتراضی از جانب غرب نمی باشد در ارتباط با آزار و اذیت مسیحیان چینی جسورتر گشته است.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.