یک یهودی پرستار یک یهودستیز

یک هفته از حمله یک یهودی ستیز به کنیسه پیتسبورگ در امریکا می‌گذرد، در این حمله تروریستی 11 نفر کشته و شش نفر مجروح شدند و مهاجم نیز با گلوله پلیس مجروح شد. او اکنون در بیمارستانی تحت مداواست که پرستاران و پزشکانش یهودی هستند.

به گزارش پزشکان و پرسنل بیمارستان دولتی القنی که روبرت بائرز 46 ساله، مهاجم کنیسه درخت زندگی، در آن بستری است، این یهودی‌ستیز همچنان به سخنان نفرت‌پراکنانه و ضدیهود خود در فضای بیمارستان نیز ادامه می‌دهد.

رئیس بیمارستان به واشنگتن پست گفت برای این فرد دادخواستی با 44 عنوان جرم تنظیم شده است، از جمله اتهام به قتل، جرائم مربوط به نفرت‌افکنی، ایجاد مزاحمت و اختلال در مراسم دینی و جرائم دیگر. اما بائر هیچ یگ از این اتهامات را قبول ندارد. بر اساس قوانین نیویورک مجازات اعدام در انتظار این مهاجم یهودی‌ستیز است.

بر اساس گزارش واشنگتن پست حداقل سه پزشک و پرستار یهودی در حال درمان روبرت بائرز هستند. این مسئله توجه جهانیان را به عنوان نمونه‌ای از مدارا و تساهل دینی به خود جلب کرده است.

آری ماهلر در فیس بوک خود نوشت: «متوجه شدم که نیویورک تایمز، واشنگتن پست، فاکس نیوز و سی ان ان و بی پی اس و دیگر شبکه‌های خبری و روزنامه‌ها درباره اینکه یک یهودی پرستار یک یهودی‌ستیز است، مطلب نوشته‌اند؛ اما این فقط وظیفه انسانی من است؛ من به عنوان یک پرستار فارغ از دین و مذهبم باید با همه انسان‌ها با همدلی و انسانیت رفتار کنم؛ چیزی که تعجب جهانیان را برانگیخته مذهب من است و اینکه پدرم یک خاخام است.»

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.