اعتراض به سیاسی شدن رهبران مذهبی در مسیحیت

اسقف مسیحی که در پی سخنرانی خاص در مراسم ازدواج شاهزاده انگلیس به شهرت رسیده بود در مصاحبه‌ای با گاردین به سیاسی شدن رهبران مذهبی اعتراض دارد. او می‌گوید: “برخی از نمایندگان مسیحیت به دستورالعمل‌های سیاسی‌ای باور دارند که با آموزه‌های مسیح مغایرت دارد و به عقاید مذهبی میانه در عرصه عمومی اهمیتی داده نمی‌شود.”

مایکل کاری، اسقف کلیسای اسقفی امریکا که بخشی از کلیسای آنجلیکن است، یکی از نویسنده‌های اصلی مانیفست  احیای مسیح است که در آن نسبت به بحران‌های اخلاقی و سیاسی در سطح ریاست کلیساها هشدار می‌دهد.
 
کاری می‌گوید:" من نگران این موضوع هستم که  نسبت به دیگر رهبران مذهبی حامی مهاجران، با عدالت برخورد نمی‌شود، همچنین نگرانم که چرا هیچ یک از رهبران مسیحی از بازگشت فرزندان مهاجران به کانون خانواده در مرزهای امریکا حمایت نمی‌کنند. من نگرانم وقتی شاهد سکوت رهبران مذهبی در مقابل فعالیت‌های علنی کوکلاکس کلن و نونازی‌ها در ایالت ویرجینیا هستم و آموزه‌های مسیح را در چنین سکوتی نمی‌بینم. من به شدت نگران وضعیت مذهبی و سیاسی کشور هستم. دموکراسی نیازمند درجه‌ای از مدارا است و ما نباید به سمتی حرکت کنیم که فرهنگ مدارا شکست بخورد. اما من به عنوان یک افریقایی-امریکایی در کشوری زندگی می‌کنم که نسل‌های متعدد سیاه‌پوست به عنوان برده علی‌رغم خواست خود به اینجا آورده می‌شدند، پس من به عنوان کسی که شاهد یکی از بدترین دوره‌های امریکا بوده‌ام به آینده و تغییر شرایط امید دارم."

کاری به شرایط مذهبی  و عملکرد رهبران مذهبی کنونی امریکا اعتراض دارد که یک نمونه آن اتحاد مسیحیان انجیلی با دونالد ترامپ است، به طوری که ۸۰ درصد آنان در سال ۲۰۱۶ به ترامپ رأی دادند. همچنین فرانک گراهام و جری فالول، دوتن از رهبران اوانجلیک در امریکا، در حمایت از ترامپ و سیاست‌های او کمپین تشکیل دادند.
 
 

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.