افراد مذهبی به طور متوسط چهار سال بیشتر از بی‌دین‌ها عمر می‌کنند

الکس متیوز کینگ

تحقیقات جدید نشان داده است که افراد مذهبی، به طور متوسط چهار سال بیشتر از خداناباوران و بی‌دین‌ها زندگی می‌کنند. مراقبه، پرهیزکاری و روابط اجتماعی از عوامل افزایش طول عمر هستند.

به گزارش دین‌آنلاین بر اساس این مطالعات که در سایت ایندیپندنت منتشر شده است، تفاوت میان افرادی که اعمال عبادی مذهبی را انجام می‌دهد و افرادی که به هیچ گروه مذهبی تعلق ندارند، در مواردی مثل حمایت اجتماعی، اقدامات کاهش استرس و پرهیز از عادات ناسالم مشخص می‌شود.

در این مطالعه، یک گروه از دانشگاهیانِ دانشگاه اوهایو، بیش از 1500 شرح حالِ افراد فوت‌شده از سراسر ایالات متحده امریکا را بررسی و تحلیل کرده‌اند تا مشخص کنند چه چیزهایی در طول عمر آنها تأثیر داشته است. این مطالعه به‌تازگی در مجله‌ دانشگاهی «روانشناسی اجتماعی و علوم شخصیتی» منتشر شده است.

بر اساس یافته‌های این مطالعه افرادی که به طور مرتب در طول حیات‌شان اعمال مذهبی را انجام می‌داده‌اند، بیش از 5.64 سال بیشتر زندگی کرده‌اند، و همچنین این مطالعه نشان داده است که زندگی در یک منطقۀ مذهبی می‌تواند بر افزایش طول عمر اثر داشته باشد.

مشارکت مذهبی اغلب رابطۀ مستقیمی با افزایش مشارکت در فعالیت‌های مختلف و پیوستن به گروه‌های اجتماعی دارد. این ویژگی به افراد کمک می‌کند از پس دو عاملِ کاهش طول زندگی، یعنی رنج تنهایی و زندگی غیرمتحرک برآیند. همچنین افراد مذهبی با احتمال بیشتری از شیوه‌های ناسالم زندگی مثل مصرف الکل و مواد مخدر و رفتارهایی که ممکن است بر طول زندگی اثر منفی بگذارد دوری می‌کنند.

مطالب مرتبط
درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.